28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Wrapped Bitcoin (WBTC), İki Ayda %900 Artarak 1 Milyar Doları Aştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

En son yaşanan DeFi boğa döngüsü, popüler Bitcoin (BTC) tokenleştirme protokolünden Sarılmış BTC’nin (WBTC) kilitli toplam değerini (TVL) %900 arttırarak 1 milyar doları aşmasını sağladı.

Binance indirim kodu

Dönüm noktası, Ethereum’da (ETH) tokenize edilen tüm Bitcoinlerin kilitli toplam değerinin ilk kez 1 milyar doları aşmasından dört hafta sonra geldi. Şu anki tokenize Bitcoin’in kilitli toplam değeri yaklaşık 1.5 milyar dolara ulaştı ve Sarılmış Bitcoin’in üçte birini temsil etmeye başladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Sarılmış Bitcoin şu anda kilitli toplam değer açısından beşinci en büyük DeFi protokolü olmaya ve tüm sektörün kilitli sermayesinin yaklaşık %10’unu temsil etmeye başladı. Sarılmış Bitcoin’in kilitli toplam değeri ilk kez 8 Temmuz civarında 100 milyon doların üzerine çıktı.

Sarılmış Bitcoin, kullanıcıların Bitcoin’e sabitlenmiş bir ERC-20 tokeni olan WBTC karşılığında Bitcoin’i kilitlemelerine olanak tanıyor; bu da, Bitcoin sahiplerinin onu teminat olarak kullanarak çeşitli Ethereum destekli merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemine erişmesine yardımcı oluyor.

2020’nin ilk yarısında, Sarılmış Bitcoin’in kilitli toplam değeri 4 milyon dolardan 36 milyon dolara çıktı ve bu gelişme, üçüncü çeyrekte DeFi’ye yönelik aşırı bir talep artışı yaşanmasına neden oldu.

DeFi balonu, mayıs ayının sonunda piyasaya sürüldüğü günden bu yana Ren’in (REN) sanal makinesi (VM) ile 300 milyon dolardan fazla değere sahip Bitcoin’i kilitleyerek diğer Bitcoin tokenleştirme protokollerinden yararlandı.

REN’in fiyatı aynı dönemde kabaca %180 artış yaşadı ve token, Coinbase’de listelendikten sonraki 24 saat içinde %14 sıçrama gösterdi.

PieDAO’nun kilitli toplam değeri temmuz ayında kısa bir süre yükseldikten sonra mayıs ayının 1 milyon doların altındaki seviyelerine geri dönerken tüm tokenleştirme protokolleri kalıcı bir başarı elde edemedi.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı 50.000 Dolar Seviyesini Aştı: Kripto Para Piyasası Yükseliyor

A16z destekli Keep Network de tüm kullanıcılara ait Ether’i tasfiye etmeye çalışan ve yakın zamanda aldığı saldırılar nedeniyle güç duruma düşen tBTC protokolü nedeniyle son DeFi çılgınlığının ganimetlerini kaçırdı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar