Wrapped Zcash, Ethereum DeFi Ekosistemine Geliyor

0
196

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Yeni Zcash-Ethereum Köprüsü sayesinde, ZEC sahipleri paralarını merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarında Wrapped Zcash, yani WZEC olarak kullanabilecekler.

Binance indirim kodu

Zcash (ZEC), Wrapped, Tokensoft ve Anchorage’ın çapraz zincir köprüsü tarafından desteklenen ilk para olacak. Wrapped, Zcash (ZEC) sahiplerinin paralarını, Ethereum’un DeFi platformlarına WZEC şekline getirmelerini sağlayacak. Şirketler gelecekte daha fazla wrapped token için destek eklemeyi planlıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Gizlilik odaklı Zcash (ZEC), Ethereum blockchain, Tokensoft ve Anchorage’a çeşitli kriptoların getirilmesine izin veren bir çapraz zincir köprü olan Wrapped tarafından desteklenen ilk para olacak.

Köprü, Zcash sahiplerinin, Maker, Uniswap ve Compound gibi merkezi olmayan finans (DeFi) platformları da dahil olmak üzere, Ethereum’da ZEC kullanabilmelerini sağlayacak.

Anchorage kurucu ortağı ve CEO’su Nathan McCauley, “DeFi’ye yeni likidite kaynakları getirerek ve kullanıcıların Layer-1 protokollerini benzersiz kılan niteliklerden yararlanmalarını sağlayarak, Wrapped hem piyasa katılımcıları hem de daha geniş ekosistem için bir nimet” dedi.

Wrapped Token Nedir?

Bir madeni parayı farklı bir blok zincirine taşımaya (bu köprüde ZEC’ten Ethereum’a olacak) özel bir akıllı sözleşme, ilk önce orijinal paraları kendi ağlarında kilitler ve daha sonra 1:1 oranında yeni bir blok zincirinde “wrapped” kopyasını oluşturur.

Bu wrapped kripto paralar orijinalin fiyatını ve işlevselliğini tamamen korur. Eğer bir kullanıcı varlıklarını orijinal blockchain’e iade etmek isterse, akıllı sözleşme basitçe kilidini açar ve Ethereum’a karşılık gelen miktarda wrapped kripto para yakar.

Duyuruya göre WZEC, Tokensoft tarafından geliştirilen ERC-1404 token standardına dayanmaktadır. Zorunlu gereksinimlere uyulması halinde ücretsiz WZEC aktarımına izin verir.

Ortaklık kapsamında, blockchain şirketi Tokensoft, yeni sistemin teknik gelişimine odaklanırken, kurumsal dijital varlık platformu Anchorage, wrapped Zcash’ın (WZEC) temel varlıkları için gözetim sağlayacak.

İlgili Haber:  SushiSwap ile Uniswap Arasındaki Savaş Kızışıyor

Tokensoft CEO’su Mason Borda, “WZEC ile birlikte, daha iyi çalışan bir Zcash formu oluşturmayı dört gözle bekliyoruz” dedi. Ayrıca, “WZEC kullanıcıları, Zcash’lerini çeşitli DeFi uygulamalarında kullanma olanağına sahip olacaklar. Ek olarak, Borsalar artık uyumluluk gereksinimlerini karşılarken Zcash’ı tutabilecekler” ifadelerini kullanarak, “Zcash’ın yanı sıra bu birliktelik, Avalanche ve Celo’nun wrapped versiyonları da şu anda göz önünde bulunduruluyor” dedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?