3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

XRP 1 Dolara Sıçrama Yapabilir mi? Analist Değerlendirdi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasası, bu ayın başından beri birkaç defa güçlü düzeltmeler yaşadı. 4 Aralık’ta yaşanan büyük kripto para çöküşü ise bunların en kapsamlısıydı. Söz konusu günde, yüksek piyasa değerine sahip altcoinlerin birçoğu piyasa değerlerinin %20 ila %30’unu kaybetmişti.

Binance indirim kodu

Kripto para dünyasının en büyük sekizinci coini olan XRP de, bahsi geçen düzeltmeden nasibini almıştı. 4 Aralık tarihinde altcoinin fiyatı bir nda 0.92 dolardan 0.60 dolara kadar geriledi. Ancak bununla birlikte son birkaç gündür altcoin fiyatı aşağı yönlü trendini durdurmayı başardı. Analist Lavina Daryanani XRP’nin durumunu değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

XRP fiyatı son zamanlarda konsolidasyon hareketi yapıyor ve analiste göre altcoinin fiyatı %61.8 Fibonacci seviyesinde geziniyor.

Perşembe ve Cuma günlerinde Ripple, söz konusu seviyenin üstüne çıkmak için hamleler yaptı ancak bu seviyenin üstünde uzun süre dayanamadı. Boğalar düşüş trendini durdurmuş olsa da yeni bir çıkış için yeterince güç toplayabilecekler mi?

XRP: Tünelin Sonundaki Işık

Bu aşamada piyasa katılımcıları oldukça aktif şekilde XRP işlemleri gerçekleştiriyor. Aşağıdaki grafikten de anlaşılabileceği üzere, Ripple’ın sahip olduğu aktif adres sayısı, Mayıs ayından bu yana kaydedilen tüm seviyelerin üstünde bulunuyor.

Eşsiz aktif adreslerin sayısı arttıkça analiste göre topluluk spekülasyonları da şekil almaya başlıyor. Analiste göre bu yüzden aktif adres sayısındaki artış iyi bir işaret olabilir. Ancak analist, bu parametrenin piyasa katılımcılarının hangi yöne doğru hamle yapacağına dair herhangi bir spesifik bilgi vermediğini söylüyor.

Analiste göre XRP için mevcut durumda bir akümülasyon trendi içerisinde bulunuyor ve satış baskısının olmaması ile birlikte altcoinin fiyatı yükseliş trendi içine girebilir. Analist, altcoin fiyatının önümüzdeki saatlerde %61.8’lik Fibonacci seviyesinin üstüne tırmanması durumunda altcoinin grafiğinin Ekim ayının ilk birkaç gününü andırabileceğine inanıyor. Analist, böyle bir senaryoda XRP fiyatının 1 dolar bandını aşabileceğini düşünüyor. Buna ek olarak analist, altcoinin fiyatının şu aşamada geriye gitme ihtimalinin ise düşük olduğuna inanıyor. Analistin tahminine göre Ripple için 0.78 dolar civarında güçlü bir destek noktası bulunuyor olabilir. Analiste göre altcoin buradan da bir düşüş sergilerse 0.70 dolar bölgesi yeniden ziyaret edilebilir.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar