25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

XRP 1 Dolara Sıçrama Yapabilir mi? Analist Değerlendirdi!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Kripto para piyasası, bu ayın başından beri birkaç defa güçlü düzeltmeler yaşadı. 4 Aralık’ta yaşanan büyük kripto para çöküşü ise bunların en kapsamlısıydı. Söz konusu günde, yüksek piyasa değerine sahip altcoinlerin birçoğu piyasa değerlerinin %20 ila %30’unu kaybetmişti.

Binance indirim kodu

Kripto para dünyasının en büyük sekizinci coini olan XRP de, bahsi geçen düzeltmeden nasibini almıştı. 4 Aralık tarihinde altcoinin fiyatı bir nda 0.92 dolardan 0.60 dolara kadar geriledi. Ancak bununla birlikte son birkaç gündür altcoin fiyatı aşağı yönlü trendini durdurmayı başardı. Analist Lavina Daryanani XRP’nin durumunu değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

XRP fiyatı son zamanlarda konsolidasyon hareketi yapıyor ve analiste göre altcoinin fiyatı %61.8 Fibonacci seviyesinde geziniyor.

Perşembe ve Cuma günlerinde Ripple, söz konusu seviyenin üstüne çıkmak için hamleler yaptı ancak bu seviyenin üstünde uzun süre dayanamadı. Boğalar düşüş trendini durdurmuş olsa da yeni bir çıkış için yeterince güç toplayabilecekler mi?

XRP: Tünelin Sonundaki Işık

Bu aşamada piyasa katılımcıları oldukça aktif şekilde XRP işlemleri gerçekleştiriyor. Aşağıdaki grafikten de anlaşılabileceği üzere, Ripple’ın sahip olduğu aktif adres sayısı, Mayıs ayından bu yana kaydedilen tüm seviyelerin üstünde bulunuyor.

Screenshot 1943 09 21 at 1.59.35 PM

Eşsiz aktif adreslerin sayısı arttıkça analiste göre topluluk spekülasyonları da şekil almaya başlıyor. Analiste göre bu yüzden aktif adres sayısındaki artış iyi bir işaret olabilir. Ancak analist, bu parametrenin piyasa katılımcılarının hangi yöne doğru hamle yapacağına dair herhangi bir spesifik bilgi vermediğini söylüyor.

Analiste göre XRP için mevcut durumda bir akümülasyon trendi içerisinde bulunuyor ve satış baskısının olmaması ile birlikte altcoinin fiyatı yükseliş trendi içine girebilir. Analist, altcoin fiyatının önümüzdeki saatlerde %61.8’lik Fibonacci seviyesinin üstüne tırmanması durumunda altcoinin grafiğinin Ekim ayının ilk birkaç gününü andırabileceğine inanıyor. Analist, böyle bir senaryoda XRP fiyatının 1 dolar bandını aşabileceğini düşünüyor. Buna ek olarak analist, altcoinin fiyatının şu aşamada geriye gitme ihtimalinin ise düşük olduğuna inanıyor. Analistin tahminine göre Ripple için 0.78 dolar civarında güçlü bir destek noktası bulunuyor olabilir. Analiste göre altcoin buradan da bir düşüş sergilerse 0.70 dolar bölgesi yeniden ziyaret edilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend