28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Kripto Para Çöküşüyle Birlikte Ripple (XRP) Fiyatı 1 Doların Altına Düştü! Herhangi Bir Yükseliş Beklentisi Var mı?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

SEC ile arasındaki davadaki gelişmeler nedeniyle XRP ve Ripple Labs, son birkaç aydır manşetleri süsledi. Buna rağmen bu kez altcoin farklı bir nedenle dikkatleri üzerine çekti. Dün kripto para piyasasında yaşanan ve vahşi batıyı aratmayan çöküş esnasında Ripple fiyatı %15’in üzerinde değer kaybederek 0.90 dolar civarına geriledi.

Binance indirim kodu

XRP Fiyatında Yakın Zamanda Büyük Bir Yükseliş Beklemek Mümkün mü?

Ripple tokeni için son 24 saat pek de iyi geçmedi. Dünyanın en büyük altıncı kripto parası olan XRP, çöküş sırasında değerinin %12’sinden fazlasını yitirdi.

Binance indirim kodu

xrp

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Altcoine ait NVT oranı bu yazının yazıldığı anlarda ilginç bir dönemeçten geçiyor. Üstte yer alan grafikten de görülebileceği üzere, mevcut seviyeler, Temmuz ayındaki seviyeler ile örtüşüyor. NVT oranı, bir altcoinin piyasa değeri ile transfer hacimleri arasındaki ilişkiyi ölçer ve geleneksel finans dünyasının “fiyat kazanç oranıyla” birebir aynı görevi görür.

Geçmiş döneme baktığımızda, bu oran yükseliş gösterdiği dönemlerde, etkilene altcoinin fiyatı çok nadir olarak pozitif tepki verdi. Bu yüzden, analizciye göre XRP fiyatının aşağı yönlü bir trend izlemesini beklemek bu aşamada çok da mantıklı görünmüyor.

Ripple’ın şu sıralar zorlu bir süreç geçiren rakibi Solana (SOL) için bu oran 0.35 civarında bulunuyor. Ripple tokeninin diğer rakipleri olan DOT ve LUNA için Sortino oranı oldukça yüksek seyrediyor. Analizciye göre bu yüzden, yukarı yönlü bir hareket ve riske göre ayarlanmış getiriler açısından Ripple’ın rakipleri birincil tercih olabilir.

Yukarıda bahsedilen oranların durumu incelendikten sonra anlaşılabileceği üzere, analizciye göre XRP fiyatının önümüzdeki günlerde 1.5 doların üzerine çıkabilme ihtimali çok düşük olarak söylenebilir. Ancak, devam eden davada gerçekten de dişe dokunur pozitif haberler gelirse, tokenin fiyatı da pozitif bir şekilde güçlü bir tepki verebilir.

İlgili Haber:  Ripple (XRP), Solana (SOL), VeChain (VET) - Altcoin Fiyat Analizi - 24 Ekim

Birkaç hafta süren oylamalar sonucunda, XRP Ledger’ı için gereken rezerv miktarının azaltılması kararı sonunda onaylandı. Yeni kurallara göre, minimum rezerv miktarı 20 yerine 10 XRP’ye çekildi.

Ripple ile SEC arasındaki davanın devam etmesi, Ripple tokeninin fiyatlarını da davadaki gelişmelere göre etkiliyor. Davanın sonuçlanmasından sonra Ripple tokeninin nasıl bir tepki vereceği ise merakla bekleniyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar