5 Ağustos 2022, Cuma
24.6 C
İstanbul

Ripple (XRP), Amerikan Borsalarında Tekrar Listelenebilir Mi? Coinbase CEO’sundan Ripple’a Büyük Destek Geldi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Coinbase CEO’su Armstrong, SEC ile olan savaşında Ripple’a destek verdiğini açıkladı ve XRP’nin Coinbase üzerinde tekrardan listelenebileceğine dair spekülasyonları tetikledi.

Binance indirim kodu

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, SEC ile Ripple arasındaki anlaşmazlık için tarafını net bir şekilde kripto para teknolojisi devinden yana olarak ilan etti. Paylaştığı bir Tweet dizisinde Armstrong, Ripple’ın içinde bulunduğu davanın “beklenenden daha iyi” geçtiğini söyledi. Armstrong ayrıca, SEC’in kripto para endüstrisine saldırmasının ve bununla birlikte yatırımcıların da zarar görmesinin “politik olarak arzu edilmeyen” bir durum olduğunu belirtti. ABD’nin en büyük kripto para borsasının lideri olan Armstrong, ayrıca Ripple’ın bir argümanı olan, SEC’in yatırımcıları korumak yerine zarar verdiği konusunda da şirkete katıldığını söyledi: “İronik olan ise, SEC’in kendi iddiasına göre korumaya çalıştığı insanlar ile bu süreçte saldırdığı insanlar aynı kişilerdir.

Binance indirim kodu

Buna rağmen, ABD’nin en büyük kripto para borsasının CEO’sunun bir kripto para şirketinin tarafından olması pek de şaşırtıcı olmasa gerek. Ancak Coinbase, SEC ile yaşanan sıkıntılı sürecin başında, Ripple’ın XRP tokeni ile işlem yapılmasını durduran ilk kripto para borsalarından biri olmuştu. Bu yüzden ünlü CEO’nun bu Tweet’leri, Coinbase’in yakında yeniden XRP’yi listeleyip listelemeyeceğine dair spekülasyonlara sebep oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Coinbase XRP’yi Tekrar Listeleyecek Mi?

Coinbase CEO’sunun bu açıklamalarından sonra sosyal medya, ünlü kripto para borsasının XRP’yi yeniden listeleyeceğine dair çok sayıda söylentiyle doldu taştı. Geçtiğimiz ay, Coinbase’in mobil uygulamasında XRP’nin işlem çiftlerinin görüntülenebileceği ortaya çıkmıştı. Ancak bu olayın uygulamadaki bir bug’dan kaynaklandığı anlaşıldı. Kripto para borsası Twitter üzerinden şu açıklamayı yaptı: “Daha önce de duyurduğumuz üzere, Coinbase, Ripple ile alım satımları askıya aldı. Bir teknik problemden dolayı, Ripple bazı müşteriler için Coinbase Pro Mobile uygulamasında görünüyor hale gelmiş ancak bu kripto para ile herhangi bir işlem yapılmamıştır.”

İlgili Haber:  Tayland SEC, Kripto Para Ticaretine Kısıtlamalar Getirecek Yasa Taslağını Kabul Etmedi

Bununla birlikte Ripple, yaşadığı legal problemlere rağmen hiçbir zaman tamamen de çökmüş değildi. Kısa bir süre önce Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD’li borsa denetleyicisi SEC’i sert bir dille eleştirmişti. Buna ek olarak kripto para milyarderi Mike Novogratz, kısa bir süre önce yaptığı açıklamalarında, SEC’in Ripple’a saldırıya geçmesinden bu yana kripto paranın değerinin üç katına çıktığını vurgulamıştı: “XRP hiçbir zaman çökmedi. Bu durum da, belirli bir ortak amaç etrafında birleşen toplulukların oldukça dirençli olduğunu kanıtlıyor.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar