30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

XRP Bitcoin’deki Düzelmeye Rağmen Hala Zorlanıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

XRP fiyatı, Bitcoin 16.000$’dan 19.915$’a yükselmeye başladığında özellikle iyi performans gösterdi. Ancak son birkaç günde altcoin, baskın kripto paraya nazaran önemli ölçüde düşük performans gösterdi.

Binance indirim kodu

XRP, Kasım ayı rallisi sırasında en iyi performans gösteren piyasa değeri en büyük altcoinlerden biriydi. 1 Kasım ile 24 Kasım arasında yaklaşık %280 artarak 0.2415$’dan 0.9210$’a yükseldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Son dört gün içinde, 6 Aralık’taki en yüksek noktadan 9 Aralık’taki en düşük seviyesine kadar, Bitcoin yaklaşık %9 düştü. Aynı dönemde, XRP fiyatı %20 civarında düştü ve önemli ölçüde daha derin bir düzeltme yaşadı.

XRP price

Stellar, Ethereum ve DeFi tokenleri dahil olmak üzere diğer büyük altcoinlerin tümü benzer bir eğilim gösterdi.

XRP neden zorlanıyor?

Bununla birlikte, Bitcoin fiyatı 17.600 doların altına düşmeye başlasa bile, XRP fiyatı keskin bir şekilde düştü. XRP’nin son üç gündür zorlanmasının üç muhtemel nedeni var. Potansiyel nedenler, Bitcoin’e kıyasla nispeten düşük hacim, piyasadaki belirsizlik ve XRP sahiplerine yapılacak olan airdrop haberleri ile gelen satışlar.

Geçen hafta XRP fiyatının en büyük katalizörü, Spark tokenlerinin airdropu oldu. Bitstamp gibi büyük borsalar, Bitstamp’taki XRP sahiplerinin Spark tokenleri almasına izin vermek için airdropu destekledi.

XRP’ye sahip olan her Bitstamp müşterisi, airdropun bir parçası olarak yeni Spark tokenleri alacak. Bitstamp ekibi 8 Aralık’ta yaptığı açıklamada, ne kadar Spark alacağınız, hesabınızda 12 Aralık 2020’de ne kadar XRP’ye sahip olduğunuza bağlıdır ”dedi.

Airdrop, mevcut kripto para sahiplerinin yeni oluşturulan bir kripto varlığı almasına izin veren bir mekanizmadır. Spark söz konusu olduğunda, airdrop, XRP sahipleri için tasarlandı. Bu, kısa sürede XRP talebinde ani bir artışa neden olmuş olabilir.

İlgili Haber:  Coinbase Pro, Wrapped Bitcoin'i (WBTC) Listeleyecek mi?

Airdrop açıklandıktan sonra Santiment’teki araştırmacılar, XRP için işlem hacminin neredeyse kısa bir süre ETH’yi geçtiğini keşfetti.

“Ticaret hacminin en çok tartışılan dört kripto varlığı ile nasıl karşılaştırıldığına bakıldığında, fiyatlar 11 günde ilk kez 18.000 doların altına düştüğü için BTC yükseldi. Ayrıca, XRP, airdrop beklentisiyle tekrar ETH’yi geçmeye yaklaşıyor.”

XRP volume

XRP fiyatı, airdrop öncesinde büyük bir talep akışı olduğu için muhtemelen düzeltildi. Airdropun anlık görüntüsü tamamlandıktan sonra, varlığın durmasına neden olan bir satış gerçekleşti.

Kısa vadede, düşük zaman dilimi grafikleri, XRP fiyatının oldukça değişken bir dönemden sonra konsolide olduğunu ve toparlandığını gösteriyor. Kripto para, 9 Aralık’tan bu yana %10 ila %20 hareket gördü. Bu durum vadeli işlemler piyasasını zorlamış olabilir.

Bir kripto paranın fiyatı, türev piyasası soğuduğu için genellikle oldukça değişken bir dönemden sonra konsolide olur.

Bir vadeli işlem piyasasının açık faizi önemli ölçüde düştüğünde, varlığın yenilenen ivmeyi görmesi zaman alır. Öngörülebilir gelecekte bu, XRP fiyatı için düşük uçucu bir konsolidasyon aşaması olasılığını artırıyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar