5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Ripple (XRP) Fiyatında Durum Ne? Tablo Boğa Piyasası Lehine Devam Edecek mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

XRP son beş gündür 1 doların üstünde seyrediyor. Bu yazının yazıldığı anlarda günlük %13’lük yükselişi ile 1.06 dolar civarından işlem gören Ripple’ın gelişimi iyi olsa da fiyat olarak genel piyasalardaki artışın gerisinde kaldığı düşünülüyor. Analist  Varuni Trivedi, altcoinin fiyatını değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Dikkat çekici bir şekilde, Bitcoin fiyatı son bir haftada %25 yükselirken Ethereum için aynı zaman diliminde bu oran %17 oldu. Bu iki kripto para, direnç seviyelerini desteğe çevirerek zirvelerine giderek yaklaşıyor. Ancak XRP, Eylül ayında kırdığı 1.4 dolarlık son aylarına rekorundan halen %17 daha düşük bir seviyeden işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Ripple ekosistemi, SEC ile Ripple Labs arasındaki dava nedeniyle gündemde olmakla birlikte, XRPL Labs’in yakında ağ üzerinde offline ödeme özelliğini hayata geçireceğini açıklamasıyla beraber, en çok ihtiyacı olan sosyal desteği de arkasına aldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Şirket ayrıca “Proof of Payments (Ödeme İspatı)” protokolünün prototipini de sundu. Analiste göre bu özellik sayesinde gelecekte bireysel yatırımcıların Ripple ekosistemine daha çok ilgi göstermesi mümkün olabilir. Bu gelişmelerin etkileri, analiste göre XRP’nin oldukça boğa lehine bir tablo göstermesiyle birlikte piyasada da hissedildi.

XRP Göstergeleri Ne Söylüyor?

Son aylarda Ripple ağının sağlığı iyiye gitmeye başladı. Ayrıca bu yazının yazıldığı anlarda aktif adres sayısı da tüm zamanların en yüksek değerine çıktı.

Santiment tarafından da vurgulandığı üzere, kullanıcı sayısındaki bu denli artışa rağmen altcoinin fiyatının görece sakin kalması, bu yeni kullanıcıların spekülatörlerden değil, Ripple ağını gerçekten de amacına uygun bir şekilde kullanmak isteyen insanlardan oluştuğunu gösteriyor.

Buna ek olarak, dünyanın en büyük altıncı kripto parası olan XRP’nin sosyal göstergeleri de herhangi bir büyük sıçrama yapmadı. Analist, XRP’nin göstergelerinin boğa lehine olabileceğini düşünüyor. Buna rağmen altcoinin fiyatı 1.1 dolardaki direncini kırmayı başaramadı.

İlgili Haber:  Cardano (ADA), Binance Coin (BNB) ve Solana (SOL) - Altcoin Fiyat Analizi - 11 Ekim

Fiyat Hareketleri Ne Durumda?

Ripple tokeninin fiyatı uzun bir süredir 1 dolar bandına yakın bir bölgede seyrediyor. Altcoin, yıllık zirvesini 1.96 dolar ile Nisan ayında yaşamış ve o zamandan bu yana bu rekoru geçmeyi başaramamıştı. Analiste göre XRP’nin kısa vadeli fiyat hareketi daha çok genel kripto para piyasasına endeksli görünüyor ve göstergelerinin iyi bir performans göstermesi altcoinin fiyatını çok da etkilemiyor.

Analiste göre altcoinin azalan popülaritesi ve fiyatındaki hareketsizlik endişe verici olsa da, Ripple, büyüyen ağ gücü sayesinde bu çıkmazdan kendisini kurtarabilir.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar