3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

XRP Fiyatındaki Düşüşe Rağmen Balinalar Coin Toplamaya Devam Ediyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatının 50.000 doların üstüne sağlam bir şekilde ayak basmayı başaramaması ile birlikte kripto paranın konsolidasyon süreci devam ediyor. Ancak görünüşe göre bu durum, boğaların kripto para piyasasından tamamen vazgeçtiği anlamına da gelmiyor. Piyasa balinaları sürekli olarak coin topluyor ve pozisyonlarını genişletiyor. Coin toplayan balinalar arasında XRP balinaları da yer alıyor.

Binance indirim kodu

XRP Balinaları Son Üç Ayda 190 Milyon Adet Token Depoladı

1 milyonun üzerinde Ripple tokenine sahip adreslerin gösterildiği grafiğe göre, balinalar önceki bakiyelerinin %6’sından fazla yeni coin toplaması gerçekleştirdi ve şu anda toplamda 2.6 milyar dolara tekabül eden 3.3 milyar adet XRP’ye sahipler. Santiment, yeni yayınladığı bir raporunda şu ifadeleri kullandı: “Ripple ağı şu anda yaklaşık olarak 0.81 dolar civarında bulunurken kripto para balinaları ise son bir yıldır devam eden trendlerine uyum sağlamayı sürdürdü ve yeni coinler depoladı. 1 milyon adet ile 10 milyon adet arasında Ripple tokeni bulunduran adresler şu anda 3.31 milyar adet coine ulaştı ve son üç ayda sahip oldukları token miktarını %6 arttırdılar.

Binance indirim kodu

Analiste göre Ripple’ın güçlü akümülasyon trendi, balina düzeyinin yalnızca %5.6 olduğu geçtiğimiz Aralık ayında başlamıştı. Büyük çaplı cüzdanların oranı, balinaların varlıklarının %0.5’ini elden çıkarmasından hemen önce, Temmuz ayında zirveye ulaşmıştı. Yeni coin toplama trendi ise Eylül ayında, 1 milyon ila 10 milyon adet arasında coin sahibi olan adreslerin oranının %5.8’e ulaşmasıyla başlamıştı. Şu anda ağ üzerindeki balinalar, piyasanın %6.1’ini ellerinde bulunduruyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

XRP’nin fiyat tarihçesi incelendiğinde, analiste göre altcoinin fiyatı, bu gösterge ile genellikle ters orantılı bir şekilde hareket etmiş. Bu da, altcoinin fiyatının ani ya da sürekli bir şekilde düşüş gösterdiği dönemlerde balinaların ağ üzerindeki oranlarının arttığı anlamına geliyor.

İlgili Haber:  Bitcoin, Hisse Senetlerini Geride Bırakacak; Cardano ve XRP Değer Kaybedecek: Analiz Firmasından 2022 Tahminleri!

Son piyasa verilerine göre, Ripple tokeni son bir aydır sürekli bir şekilde değer kaybediyor ve altcoin, 7 Mart tarihinden bu yana en düşük seviyesi olan 0.62 doları ziyaret etmek zorunda kaldı.

Bu yazının yazıldığı anlarda Ripple fiyatı günlük olarak %0.4 yükseliş sergilemesinin ardından 0.81176 dolardan işlem görüyor. Geçtiğimiz haftanın başında ise altcoin fiyatı, 6 Aralık tarihinde başlattığı %23’lük rallinin sonunda tekrardan gerilemişti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar