25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

XRP Fiyatındaki Düşüşe Rağmen Balinalar Coin Toplamaya Devam Ediyor!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bitcoin fiyatının 50.000 doların üstüne sağlam bir şekilde ayak basmayı başaramaması ile birlikte kripto paranın konsolidasyon süreci devam ediyor. Ancak görünüşe göre bu durum, boğaların kripto para piyasasından tamamen vazgeçtiği anlamına da gelmiyor. Piyasa balinaları sürekli olarak coin topluyor ve pozisyonlarını genişletiyor. Coin toplayan balinalar arasında XRP balinaları da yer alıyor.

Binance indirim kodu

XRP Balinaları Son Üç Ayda 190 Milyon Adet Token Depoladı

1 milyonun üzerinde Ripple tokenine sahip adreslerin gösterildiği grafiğe göre, balinalar önceki bakiyelerinin %6’sından fazla yeni coin toplaması gerçekleştirdi ve şu anda toplamda 2.6 milyar dolara tekabül eden 3.3 milyar adet XRP’ye sahipler. Santiment, yeni yayınladığı bir raporunda şu ifadeleri kullandı: “Ripple ağı şu anda yaklaşık olarak 0.81 dolar civarında bulunurken kripto para balinaları ise son bir yıldır devam eden trendlerine uyum sağlamayı sürdürdü ve yeni coinler depoladı. 1 milyon adet ile 10 milyon adet arasında Ripple tokeni bulunduran adresler şu anda 3.31 milyar adet coine ulaştı ve son üç ayda sahip oldukları token miktarını %6 arttırdılar.

Binance indirim kodu

Analiste göre Ripple’ın güçlü akümülasyon trendi, balina düzeyinin yalnızca %5.6 olduğu geçtiğimiz Aralık ayında başlamıştı. Büyük çaplı cüzdanların oranı, balinaların varlıklarının %0.5’ini elden çıkarmasından hemen önce, Temmuz ayında zirveye ulaşmıştı. Yeni coin toplama trendi ise Eylül ayında, 1 milyon ila 10 milyon adet arasında coin sahibi olan adreslerin oranının %5.8’e ulaşmasıyla başlamıştı. Şu anda ağ üzerindeki balinalar, piyasanın %6.1’ini ellerinde bulunduruyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

XRP’nin fiyat tarihçesi incelendiğinde, analiste göre altcoinin fiyatı, bu gösterge ile genellikle ters orantılı bir şekilde hareket etmiş. Bu da, altcoinin fiyatının ani ya da sürekli bir şekilde düşüş gösterdiği dönemlerde balinaların ağ üzerindeki oranlarının arttığı anlamına geliyor.

İlgili Haber:  Shiba Inu, Balinalar Tarafından Satın Alınmaya Devam Ediyor! Anlamı Ne?

Son piyasa verilerine göre, Ripple tokeni son bir aydır sürekli bir şekilde değer kaybediyor ve altcoin, 7 Mart tarihinden bu yana en düşük seviyesi olan 0.62 doları ziyaret etmek zorunda kaldı.

Bu yazının yazıldığı anlarda Ripple fiyatı günlük olarak %0.4 yükseliş sergilemesinin ardından 0.81176 dolardan işlem görüyor. Geçtiğimiz haftanın başında ise altcoin fiyatı, 6 Aralık tarihinde başlattığı %23’lük rallinin sonunda tekrardan gerilemişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend