29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

XRP Düşüşü Altcoinlere Zarar Verirken Ethereum 600 Doların Altına Düştü

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

SEC tarafından kripto para Ripple’a dava açıldığı için büyük bir zayıflık gösteren Ethereum (ETH) %67’lik bir düşüş yaşayarak fiyatını dört günde 0.65 dolardan 0.21 dolara düşürdü.

Binance indirim kodu

Bu süreçte yatırımcılar XRP’nin SEC’in radarındaki tek para olmayabileceğinden korktuğu için diğer altcoinler de son 24 saat içinde önemli ölçüde fiyat düzeltmesi gördü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ethereum (ETH) bugün %14’lük düşüş yaşadıktan sonra 550 dolardan sıçradı. Chainlink, son zamanlarda en düşük olan 8 dolara doğru %38’lik düzeltme yaşadı. Sushiswap (SUSHI) ise %61’lik bir çöküşle en büyük düzeltmesini ve flaş çöküşünü 2.75 dolardan 1.10 dolara düşürdü.

Şu aşamada asıl merak edilen konu, XRP çöküşünün kısa vadede altcoin piyasasına zarar vermeye devam edip etmeyeceği olurken mevcut destek ve direnç alanlarını belirlemek için tekniklere göz atılması gerekliliği gün yüzüne çıktı.

Ether, son düşüşten sonra yeni bir yüksek seviyeli düşüş arıyor

Ether için haftalık grafik harika görünüyordu ve son açılan listeyle birlikte herhangi bir değişme olmadı. Bu bağlamda son trend yükselişte kalmaya devam etti.

Yakın zamanda görülen 675 dolarlık en yüksek seviye, yeni bir yüksek zirveyi doğruladı ve ardından görülen daha yüksek bir düşük seviyenin, Ether için boğa piyasasının daha da devam etmesini sağlayacağı öngörüldü. Bu daha yüksek düşüğün, büyük olasılıkla 450 dolar civarında bir bölgede gerçekleşeceği ve bunun, devam etmeden önce destek almak isteyen önceki direnç bölgesi olduğu kaydedildi.

Ancak böyle bir düzeltmeye sahip olmak için Bitcoin’in (BTC) ciddi bir düzeltme görmesi gerektiği ve aksi takdirde, bu senaryonun gerçekleşmesinin olası olmadığı belirtildi. Ether’in 450 doların üzerinde kalmaya devam etmesi durumunda, yenilenen bir yükselişin kripto parayı gelecek yıl 1.200 ile 1.300 dolara itebileceği tahmin edildi.

620 dolarlık direnç, bir sonraki önemli seviye gibi görünüyor

Ether’in günlük grafiği, yükselişin hemen devam etmesi için kırılması gereken 620 dolarlık kritik eşiğin altına düştüğü için daha az yükseliş gösteriyor. 620 doların üzerine çıkmak, ETH fiyatı için yeni bir yüksek seviyeyi garanti ediyor.

İlgili Haber:  Bitcoin 24 Bin Dolara Ulaştıktan Sonra Bitcoin Cash'in Fiyatı %12 Arttı

Bununla birlikte önceki direnç bölgesi ve 620 dolarlık red, kısa vadede daha fazla olumsuzluğun muhtemel olduğunu gösterdiğinden Ether için tutulması gereken çok önemli destek bölgesinin şu anda 550 dolarlık alan olduğu çünkü bu seviyenin, son zamanların en düşük seviyesi olduğu kaydediliyor. Bu devam ettiği sürece, yükseliş durumunun ihtimal dahilinde kalacağına inanılıyor.

550 dolar seviyesinin, 620 dolarlık başka bir reddedilmeden sonra destek olarak başarısız olması durumunda fiyatın 450 dolarlık bölgeye düşmesi bekleniyor. Bu 450 dolar seviyesi, önceki direnç bölgesinde ve haftalık zaman diliminde önemli bir destek alanı olarak görülüyor.

Bitcoin hakimiyeti parabolik hale geliyor

Haftalık Bitcoin baskınlığı grafiği %70’e doğru bir atılım gösteriyor. Bu yükselişin birincil nedeninin, ikinci en büyük altcoin olan XRP’nin zayıflığı olduğu düşünülüyor.

XRP’nin düşmeye devam etmesi halinde hakimiyet tablosunun yükselişine devam edeceği ve aynı zamanda ETH/BTC’nin zayıflığının da 2021’in başlarındaki bir altcoin sezonu fikrine yardımcı olmadığı kaydediliyor.

Bununla birlikte dikkat edilmesi gereken şeyin, genellikle aralık ayında meydana gelen Bitcoin baskınlık tablosunda görülen potansiyel zirve olduğu söyleniyor. 2016’dan bu yana, hakimiyet grafiği aralık ayında zirveye ulaşıyor ve altcoinlerin, bu zirvenin ardından 1. çeyrekte büyük kazançlar elde ettiği biliniyor.

ETH/BTC çifti bu noktada anahtar görevi görüyor çünkü altcoinlerde potansiyel bir yükselişten önce BTC’nin dibe vurması gerekiyor.

Ether’in haftalık grafiği, BTC çifti desteğinin altında net bir çöküş gösteriyor ve bu da altcoinler için daha fazla zayıflığın muhtemel olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte ETH 0.021 sat’ın üzerinde kalmaya devam ettiği sürece, yukarı doğru gidişat da sağlam kalmaya devam edeceği için daha fazla yükseliş için yükseliş argümanları öne sürülüyor.

ETH için ideal olarak 0.026 sats seviyesinin geri kazanılması, güç ve daha fazla süreklilik anlamına geleceği için tüccarların önce bu seviyeyi izlemesi gerekiyor. Bu seviyenin tutmaması halinde ise izlenecek bir sonraki alanın 450 dolarlık bölgenin yanı sıra 0.021 sats bölgesi olduğu düşünülüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar