1 Temmuz 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

XRP Fiyat Analizi – Görünüm Boğa Lehine mi? – Analist Değerlendirdi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

XRP’nin fiyat hareketi son iki aydır en hafif tabiriyle ‘tatsızdı’. Ancak analiste göre 2 Kasım tarihinde, Ripple boğalarının önemli bir direnç seviyesini aşarak potansiyel bir boğa rallisinin fitilini ateşlemesiyle birlikte bu görünüm değişti. Analist Akash Girimath, altcoinin fiyatını değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Analist: “XRP Boğa Lehine Sinyaller Veriyor Olabilir”

Altcoinin fiyatı 8 Ağustos tarihinden bu yana çok sayıda alçak tepe ve yüksek dip noktası kaydetti. Analiste göre bu fiyat hareketi noktaları birleştirildiğinde simetrik bir üçgen formasyonu elde ediyoruz. Analist, bu tür bir teknik formasyonunun, ilk yükseliş ile düşüş hareketi arasındaki mesafenin 1.1 dolardaki kırılma noktasına eklenmesiyle birlikte 1.97 dolara doğru %80’lik bir ralliye işaret ettiğine inanıyor.

Binance indirim kodu

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ripple fiyatı bu modelin üst trend çizgisinin aşmasıyla birlikte, %50’lik Fibonacci seviyesi olan 1.13 doların üstünde bir kapanış, analiste göre bu yükselişi destekliyor. Analist, Ripple fiyatının 1.41 dolardaki bir sonraki kritik engeline doğru tırmanabileceğini düşünüyor. Analiste göre XRP fiyatı bu seviyenin üstünde tutunmayı başarabilirse bu önemli bir adım olacaktır ve 2 dolara doğru olan yukarı yönlü hareket için de önemli bir dönüm noktasını temsil edecektir.

Buna rağmen analiste göre XRP fiyatı boğa lehine görünse de, yükseliş senaryosunun gerçekleşmesi için altcoinin 1.13 dolardaki destek hattının savunulması gerekiyor. Analist, bu destek noktasının kırılması durumunda 1.05 dolara doğru bir gerilemenin kaçınılmaz olacağını düşünüyor. 1.05 doların altında bir kapanış ise bahsedilen simetrik üçgen boğa tezini çürütecektir.

Ripple tokeni çok uzun bir süredir yatay hareket yapmasıyla tanınıyor. Öyle ki, bazı yatırımcılar, Ripple tokeninin bir tür stablecoin gibi davrandığını düşünüyor. 2018 yılında yaşadığı üstün rallisi ile birlikte büyük bir yükseliş dalgası içerisinde kendisini bulan Ripple, o zamanlar 3 doları aşarak dünyanın en büyük ikinci kripto parası haline gelmişti. Ripple CEO’su, yaptığı açıklamalarında, SEC davası gibi bir gelişmenin yaşanmadığı bir alternatifte, Ripple tokeninin Ethereum’u geride bırakarak tekrar dünyanın en büyük ikinci kripto parası haline geleceğini söylemişti. Bununla birlikte Ripple’ın oldukça sadık bir topluluğu da bulunuyor. Ünlü milyarder Mike Novogratz, yaptığı açıklamalarında Ripple topluluğundan övgü dolu sözler ile bahsetmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar