9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

XRP Fiyat Analizi – Görünüm Boğa Lehine mi? – Analist Değerlendirdi!

Önemli Gelişmeler

XRP’nin fiyat hareketi son iki aydır en hafif tabiriyle ‘tatsızdı’. Ancak analiste göre 2 Kasım tarihinde, Ripple boğalarının önemli bir direnç seviyesini aşarak potansiyel bir boğa rallisinin fitilini ateşlemesiyle birlikte bu görünüm değişti. Analist Akash Girimath, altcoinin fiyatını değerlendirdi.

blank

Analist: “XRP Boğa Lehine Sinyaller Veriyor Olabilir”

Altcoinin fiyatı 8 Ağustos tarihinden bu yana çok sayıda alçak tepe ve yüksek dip noktası kaydetti. Analiste göre bu fiyat hareketi noktaları birleştirildiğinde simetrik bir üçgen formasyonu elde ediyoruz. Analist, bu tür bir teknik formasyonunun, ilk yükseliş ile düşüş hareketi arasındaki mesafenin 1.1 dolardaki kırılma noktasına eklenmesiyle birlikte 1.97 dolara doğru %80’lik bir ralliye işaret ettiğine inanıyor.

blank

xrp 3

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Ripple fiyatı bu modelin üst trend çizgisinin aşmasıyla birlikte, %50’lik Fibonacci seviyesi olan 1.13 doların üstünde bir kapanış, analiste göre bu yükselişi destekliyor. Analist, Ripple fiyatının 1.41 dolardaki bir sonraki kritik engeline doğru tırmanabileceğini düşünüyor. Analiste göre XRP fiyatı bu seviyenin üstünde tutunmayı başarabilirse bu önemli bir adım olacaktır ve 2 dolara doğru olan yukarı yönlü hareket için de önemli bir dönüm noktasını temsil edecektir.

Buna rağmen analiste göre XRP fiyatı boğa lehine görünse de, yükseliş senaryosunun gerçekleşmesi için altcoinin 1.13 dolardaki destek hattının savunulması gerekiyor. Analist, bu destek noktasının kırılması durumunda 1.05 dolara doğru bir gerilemenin kaçınılmaz olacağını düşünüyor. 1.05 doların altında bir kapanış ise bahsedilen simetrik üçgen boğa tezini çürütecektir.

Ripple tokeni çok uzun bir süredir yatay hareket yapmasıyla tanınıyor. Öyle ki, bazı yatırımcılar, Ripple tokeninin bir tür stablecoin gibi davrandığını düşünüyor. 2018 yılında yaşadığı üstün rallisi ile birlikte büyük bir yükseliş dalgası içerisinde kendisini bulan Ripple, o zamanlar 3 doları aşarak dünyanın en büyük ikinci kripto parası haline gelmişti. Ripple CEO’su, yaptığı açıklamalarında, SEC davası gibi bir gelişmenin yaşanmadığı bir alternatifte, Ripple tokeninin Ethereum’u geride bırakarak tekrar dünyanın en büyük ikinci kripto parası haline geleceğini söylemişti. Bununla birlikte Ripple’ın oldukça sadık bir topluluğu da bulunuyor. Ünlü milyarder Mike Novogratz, yaptığı açıklamalarında Ripple topluluğundan övgü dolu sözler ile bahsetmişti.

İlgili Haber:  SEC Davasındaki Son Gelişmeden Sonra XRP Fiyatında Bir Patlama İhtimali Olabilir mi?

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend