XRP Fiyatı %20 Artış Yaşayarak 0.64 Dolara Ulaştı

Kripto para piyasaları için kötü bir haftanın ardından, XRP fiyatı 0.60 Doların üzerine çıktı.

Haberin Özeti

  • XRP fiyatı %20’den fazla artarak 0.64 Dolara ulaştı.
  • XRP, bu hafta genelinde %57.11 artış yaşadı; Stellar ve Horizen’den sonra haftanın en iyi performans gösteren üçüncü kripto para birimi oldu.
  • Bu arada, Bitcoin ve Ethereum’da da sıkıntılı haftanın ardından artış başladı.

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, 29.14 milyar Dolarlık piyasa değeri ile üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP’nin fiyatı, %20.62 artış yaşadı ve 0.64 Dolara ulaştı.

Hafta genelinde %57 artış yaşayan XRP, Stellar ve Horizen’den sonra haftanın en iyi performans gösteren üçüncü kripto parası haline geldi.

XRP, Son Bir Hafta Dalgalı Bir Görüntü Sergiledi

Bu fiyat seviyesinin XRP için yeni giriş yapılan bir arena olduğu belirtiliyor. 23 Kasım günü yaşadığı artışla 2018’den bu yana ilk kez 0.50 Doları geçen XRP, son bir haftadır dalgalı bir seyir izledi.

24 Kasım’da kısa süreliğine 1 Dolar değere ulaşan kripto para biriminin fiyatı, ertesi gün %20 civarında düştü. Aşağı doğru hareket 26 Kasım’a kadar devam etti. O günden sonra ise XRP, küçük artışlarla yukarı doğru tırmanmaya başladı.

Bitcoin ve Ethereum da Yükselişe Geçti

Piyasa değerine göre en büyük kripto para olan Bitcoin ise son 24 saatte %6 artarak 18.000 Dolar civarına kadar yükselmeyi başardı. Hafta ortalamasında ise Bitcoin fiyatı %5.43 kayıp yaşadı.

Bu arada, en büyük ikinci kripto para olan Ethereum’da ise hafta ortalamasına göre %1.36 artış yaşandı. Ethereum fiyatı şu anda 539 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Kripto para piyasası bu hafta yaşadığı sıkıntılı sürecin ardından biraz toparlanmış görünüyor. Kripto piyasasının toplam değeri, son 24 saatte %7.15 artış yaşadı ve 527.83 milyar Dolara ulaştı.

  Tüm Zamanların En Yüksek Seviyelerinden Sonra Bitcoin Fiyatı 22.400 Dolara Düştü

Bu hafta başlarında kripto piyasasındaki çöküşle eş zamanlı olarak S&P 500 tüm zamanların en yüksek seviyesinden düşmeye başlamış ve Dow Jones da 30.000 baz puanın altına gerilemişti. Yeni haftada kim içine düştüğü çukurdan çıkmayı başaracak?

 

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın