XRP Fiyatı %20 Düştü; Büyük Pazar Artışı Tersine Döndü

XRP’nin fiyatında önemli ölçüde düşüş yaşandı ve bür süredir devam eden devasa artış rallisi aniden tersine döndü.

CoinMarketCap verilerine göre, piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP’nin fiyatı bugün %18.64 oranında düşüş yaşadı.

Dün, günlük en yüksek değeri olan 0.71 Dolara ulaştıktan sonra, XRP’nin fiyatı saatler içerisinde 0.59 Dolara geriledi. XRP’nin şu anki fiyatı 0.62 Dolar ve piyasa değeri de 28 milyar Dolar seviyesinde seyrediyor.

XRP Geçen Hafta %112 Artmıştı

Söz konusu düşüş, XRP’nin yaşadığı büyük bir piyasa artışının ardından gerçekleşti. Kripto para birimi, geçen hafta %112 oranında arttı. XRP’de yaşanan büyük artış geçtiğimiz Cuma başlamıştı; onun öncesinde ise fiyatı 0.31 Dolar seviyelerinde seyrediyordu.

XRP, bugün çöküş yaşayan tek kripto para birimi değil. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, bugün %1.68 düşüş yaşadı ve fiyatı 18.832 Dolara geriledi. Bu düşüşle birlikte öncü kripto para birimi, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 Dolardan da biraz uzaklaşmış oldu. Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum ise %4.58 düşüş yaşayarak 580 Dolara geriledi.

Kripto Paraların Tamamında Düşüş Gözlendi

Diğer büyük kripto paralar da belli ölçüde düşüş gözlendi: Bitcoin Cash %5.74, Chainlink %7.8, Litecoin %7.1 ve Cardano %5.53 düşüş kaydettiklerini açıkladı.

Kripto paralardaki düşüşle aynı zamana denk gelen bir başka kayıp da ABD borsaların da yaşandı. S&P 500 tüm zamanların en yüksek seviyesinden gerilemeye başladı ve Dow Jones 30.000 baz puanın altına düştü.

Bununla birlikte, en iyi kripto paraların haftalık ve aylık performansları göz önüne alındığı takdirde yükseldikleri söylenebilir. Bu kapsamda, geçen ayın başında 10.500 Dolar değerinde olan Bitcoin bugün itibariyle sahip olduğu 18.832 Dolar değer ile hala daha bunun çok üzerinde yer alıyor.

  Haftanın Önemli Kripto Haberleri (16-22 Kasım)

 

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın