29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

XRP Fiyatı 3 Temel Faktör Nedeniyle Bir Ayda %91 Arttı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Geçen ay itibariyle sonunda bir miktar kıvılcım bulmayı başarabilen XRP’nin fiyatı, şu anda Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) ile çekişme halinde ilerleyerek %91 artış gösterdi.

Binance indirim kodu

XRP yükselişi için olası katalizörlerin; benzersiz adreslerdeki artış, Ripple‘den geri alımlar ve yeni bir ürünün satış olasılığı olduğu söylendi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Benzersiz XRP adresleri artıyor

Zincir içi veriler, blok zincirinde gerçekleşen faaliyeti doğru bir şekilde yansıttığı için bir kripto para birimi etrafındaki genel duyarlılığı tasvir etme konusunda faydalı olabiliyor.

XRP söz konusu olduğunda, XRP ile etkileşime giren adreslerin kasım ayı sonlarında artış gösterdiği görülüyor. Kripto para birimi, 22 Kasım’da bir günde %27 arttığında trendin yoğunlaştığı biliniyor.

Bir zincir içi analiz firması olan Santiment’teki analistler, aktif adreslerdeki tek günlük artışın 1 Mayıs’tan beri görülen en yüksek seviyeye ulaştığını belirterek Ripple’ın fiyatının, +%27 fırladığını ve XRP ağında tek bir günde işlem gören benzersiz adreslerin miktarının, 24.408 ile 1 Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyeye çıktığını söylüyor.

Aktif adresler, çeşitli nedenlerle fiyatla birlikte artabiliyor. Bu nedenlerin birincisinin XRP’yi biriktiren adres sayısının, değer artışlarını arttırabilmesi olduğu belirtilirken ikincisinin ise blok zincirindeki kullanıcı aktivitesinde genel bir artış yaşanabilmesi ihtimali olduğu kaydediliyor.

Ripple geri alımları XRP fiyatını yükseltebilir

2020’nin üçüncü çeyreğinde Ripple, bir geri satın alma programında 45.5 milyon dolar değerinde XRP satın aldı. Şirket, gerçekleştirdiği bu girişimi “sağlıklı pazarları destekleme hamlesi” olarak nitelendirdi.

2020’nin 3. çeyreğinde listelenen satış özeti, toplam 45.5 milyon dolarlık satın alma raporunu içerirken önceki çeyreklerde Ripple, XRP’yi geri satın almamıştı.

Raporda; 2020 yılının ikinci çeyreğinin XRP Piyasaları Raporu’nda da belirtildiği üzere Ripple’ın sağlıklı pazarlarını desteklemek amacıyla XRP satın aldığı ve satın almaya devam edebileceği açıklandı.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Bir Sonraki Güncellemesi Tor V3 Adreslerini Destekleyecek

Geri alımın, alıcının hisse senetleri, emtialar veya kripto para birimleri olmak üzere bir varlığa olan talebinin artmasına neden olabileceği belirtildi.

45.5 milyon dolar, kripto para borsası piyasasında XRP’nin değerini önemli ölçüde etkileyecek kadar büyük bir miktar olmasa da varlığın etrafındaki piyasa duyarlılığını canlandırabilirdi.

Ripple yeni bir hizmet sunabilir

Kasım ayı başlarında Ripple Labs, Paystring adlı bir ürün için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne ticari marka başvurusunda bulundu.

Ticari marka başvurusunda Paystring, havale alma ve gönderme için elektronik finansal hizmetler kategorisindeki bir ürün olarak tanımlandı.

Paystring ticari marka tescilinin; elektronik finansal hizmet kategorilerini, yani bir bilgisayar ağı üzerinden itibari para birimlerinde ve sanal para birimlerinde havale ve ödeme gerçekleştirmeyi veya bir bilgisayar ağı üzerinden itibari para birimleri ile sanal para birimlerini takas etmeye yönelik parasal hizmetleri kapsamayı amaçladığı kaydedildi.

Yeni ürünün piyasaya sürülmesi haberiyle XRP geri alımlarını çevreleyen heyecanın birleşmesinin ve zincir içi verilerdeki yükselen adres sayısının, XRP’nin son 16 ayın en önemli yükselişini yaşamasının arkasındaki ana faktörler olabileceği ifade edildi.

Sonuç olarak XRP, uzun zaman dilimi çizelgelerinde iki çok yıllı aralıktan çıkmayı başardı. En önemlisi haftalık grafik, Kasım 2018’den beri görmediği bir fiyat seviyesine net bir kırılma gösterdi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar