XRP Fiyatı %40 Arttı, İşte Nedeni

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 6 ay önce

blank

Ripple kendisine açılan davayla ilgili atağa geçince XRP’nin fiyatı artmaya başladı.

blank

Bitcoin ve Dogecoin yatırımcıları, Elon Musk ile birlikte artan fiyatların tadını çıkarırken, LINK yatırımcıları 2020’nin en yüksek büyümesiyle övünürken, XRP yatırımcılarının gözü kulağı büyük ölçüde mahkeme salonlarında yaşanan dramada oldu.

21 Aralık 2020’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, XRP’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak sattıklarını iddia ederek Ripple aleyhine yasal işlem başlatmıştı.

Bu haber üzerine, birden fazla kripto para borsası XRP’yi platformlarından çıkarmıştı. Daha da kötüsü, birçok yatırımcı için yıkıcı olduğu kanıtlanan bir çöküşle birlikte XRP’nin piyasa değeri %63 veya 16 milyon dolar düşüş gösterdi.

XRP ile ilgili ilk umut işaretleri, fiyatının yeni yıla bir hafta kala %30 artmasıyla geldi. Son 24 saatte ise XRP, 0.51$’lık en yüksek seviyelerine ulaştı ve daha sonra tekrar 0.39$ seviyesine düştü. Toplamda, XRP bugün %40 artarak, haftalık yaklaşık %50 büyüme gösterdi.

[irp posts=”16828″ name=”Ripple Davası ile İlgili Bilmeniz Gereken Her Şey”]

The Block’ta araştırma müdürü olan Larry Cermak şüpheci olmaya devam ediyor. XRP’nin bir GameStop anı yaşayabileceğine inanıyor. XRP’nin bir pump and dump (piyasalarda manipülasyon yapma amaçlı illegal yapılanma) kurbanı olabileceğini söylüyor.

Larry tweetinde şöyle dedi: “XRP Telegrum pump and dump grupları tarafından şişiriliyor ve son 45 dakikada fiyatı %50 arttı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

blank

Her ne oluyorsa, dalgalanmalar Ripple’ın SEC’in iddialarını çürütmek için Cuma günü yaptığı bir başvurudan hemen sonra geldi. Mahkemeye sunduğu dosyada Ripple, SEC’in XRP’nin bir yardımcı program olarak değerini nasıl gözden kaçırdığına dikkat çekti.

Dosyada şöyle dendi: XRP’nin işlevselliği ve likiditesi, menkul kıymetler düzenlemesiyle tamamen uyumlu değil. XRP’nin bir security olarak tescilini zorunlu kılmak, ana hizmetine zarar vermektir.

Ripple’ın büyük davası

93 sayfalık dosyada Ripple, XRP’nin açık kaynak olduğunu ve fiyatının Bitcoin ve Ethereum’u kabaca takip ettiğini belirtti. Ayrıca Ripple, Bitcoin ve Ethereum’un menkul kıymet olmadığını nasıl belirlediklerini öğrenmek için SEC’den bir bilgi talebinde bulundu.

[irp posts=”19020″ name=”Ripple, SEC Davasında Bitcoin ve Ethereum’u da Ateşe Atıyor”]

Dosyada; “SEC, XRP’nin oluşturulmasından 8 yıl sonra bu davayı açtı. SEC’in bir eylemde bulunması 8 yıl sürerse, şirketler nasıl düzenleyici netliğe sahip olmayı hedefleyebilir?” diye soruldu.

Kesin olan bir şey var: Ripple, XRP için dişi ve tırnağı ile savaşmaya kararlı gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend