7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

XRP Fiyatı %20 Artış Yaşayarak 0.64 Dolara Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Kripto para piyasaları için kötü bir haftanın ardından, XRP fiyatı 0.60 Doların üzerine çıktı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • XRP fiyatı %20’den fazla artarak 0.64 Dolara ulaştı.
  • XRP, bu hafta genelinde %57.11 artış yaşadı; Stellar ve Horizen’den sonra haftanın en iyi performans gösteren üçüncü kripto para birimi oldu.
  • Bu arada, Bitcoin ve Ethereum’da da sıkıntılı haftanın ardından artış başladı.

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, 29.14 milyar Dolarlık piyasa değeri ile üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP’nin fiyatı, %20.62 artış yaşadı ve 0.64 Dolara ulaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Hafta genelinde %57 artış yaşayan XRP, Stellar ve Horizen’den sonra haftanın en iyi performans gösteren üçüncü kripto parası haline geldi.

XRP, Son Bir Hafta Dalgalı Bir Görüntü Sergiledi

Bu fiyat seviyesinin XRP için yeni giriş yapılan bir arena olduğu belirtiliyor. 23 Kasım günü yaşadığı artışla 2018’den bu yana ilk kez 0.50 Doları geçen XRP, son bir haftadır dalgalı bir seyir izledi.

24 Kasım’da kısa süreliğine 1 Dolar değere ulaşan kripto para biriminin fiyatı, ertesi gün %20 civarında düştü. Aşağı doğru hareket 26 Kasım’a kadar devam etti. O günden sonra ise XRP, küçük artışlarla yukarı doğru tırmanmaya başladı.

Bitcoin ve Ethereum da Yükselişe Geçti

Piyasa değerine göre en büyük kripto para olan Bitcoin ise son 24 saatte %6 artarak 18.000 Dolar civarına kadar yükselmeyi başardı. Hafta ortalamasında ise Bitcoin fiyatı %5.43 kayıp yaşadı.

Bu arada, en büyük ikinci kripto para olan Ethereum’da ise hafta ortalamasına göre %1.36 artış yaşandı. Ethereum fiyatı şu anda 539 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Kripto para piyasası bu hafta yaşadığı sıkıntılı sürecin ardından biraz toparlanmış görünüyor. Kripto piyasasının toplam değeri, son 24 saatte %7.15 artış yaşadı ve 527.83 milyar Dolara ulaştı.

İlgili Haber:  Veri İhlallerini Belgelemeyen Twitter’a Para Cezası Kesildi

Bu hafta başlarında kripto piyasasındaki çöküşle eş zamanlı olarak S&P 500 tüm zamanların en yüksek seviyesinden düşmeye başlamış ve Dow Jones da 30.000 baz puanın altına gerilemişti. Yeni haftada kim içine düştüğü çukurdan çıkmayı başaracak?

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar