30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

XRP Fiyatı, Büyük Airdrop’u Takip Eden Çöküşten Kurtulmuş Görünüyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Devasa bir airdrop, katılımcı borsalarda ve cüzdanlarda fon bulunduran XRP sahiplerine ücretsiz kripto verdikten sonra XRP’nin fiyatı düşmesine neden oldu. Şimdilerde ise kripto para tekrar yükselişe geçmiş görünüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Büyük airdrop etkinliğinin ardından XRP fiyatı %8 düşmüştü.
  • Bugün ise kripto paranın fiyatında %1 oranında artış yaşandı.
  • Kripto para piyasası tekrar hareketlenmeye başladı.

Kripto piyasası için büyük bir gün daha. Son 24 saatte, Bitcoin ve Ethereum %4.7 artarak birkaç günlük durgunluğuna son verdi. Öte yandan, büyük airdrop etkinliği gündeme gelen XRP’de de %1 oranında artış gözlendi. Kripto para, airdrop’un ardından yaşanan hızlı fiyat düşüşüne son vermiş görünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Başlıca Kripto Paralarda Durum Ne?

İşte başlıca kripto paralara dair küçük bir özet: Bitcoin son 24 saatte %4.72 artarak 19.304 Dolar, Ethereum %4.73 artışla 583 Dolar, Litecoin %7.25 artarak 80.55 Dolar ve Bitcoin Cash de %3.89 artışla 275 Dolar seviyelerine ulaştı.

%1 artışla 0.51 Dolara yükselen XRP ise kesinlikle özel bir ilgiyi hak ediyor. Cuma günü, Flare Network, yaklaşan bir airdrop’da ücretsiz Spark tokenleri ile kime kredi vereceğini belirlemek adına XRP blockchainin anlık görüntüsünü aldı.

Görünüşe göre tüccarlar, airdroptan saatler sonra devasa XRP holdinglerini terk etti. Tokenin fiyatı bu süreçte yaklaşık %8 düşüş yaşadı. Ama piyasa bu çöküşe karşı koyabilmiş gibi görünüyor. İnkar, öfke, pazarlık ve depresyonun ardından tüccarlar nihayet ikna oldu ve kripto paranın fiyatı yeniden yükseltti.

Kripto Para Piyasası Neden Tekrar Hareketlendi?

Öyleyse, kripto piyasası neden bir haftalık durgunluktan sonra tekrar harekete geçti? Kim bilir? Ancak kurumsal yatırımcıların akınıyla, bu konunun bir ilgisi olabilir.

İlgili Haber:  Yearn Finance Manifestosu Lidersiz DeFi Vizyonunun Altını Çiziyor

ABD’li bir iş zekası şirketi olan MicroStrategy, bu hafta Bitcoin yatırımlarını finanse etmek için 650 milyon Dolar topladığını duyurdu. MicroStrategy zaten 500 milyon Dolarlık kripto para yatırımı ile uzunca bir zamandır dikkat çekiyordu. Şirket, bu yaz aylarından itibaren Bitcoin satın almaya başladı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar