XRP Fiyatı Coinbase’de Neredeyse 1 Dolara Ulaştı

XRP’nin fiyatı, tıpkı kripto para dünyasının lideri Bitcoin gibi yükseliyor.

Haberin Özeti

  • XRP’nin fiyatı bu sabah anlık olarak 0.92 Dolara ulaştı.
  • O zamandan bu yana fiyat 0.65 Dolara geriledi.
  • XRP fiyatındaki genel artış, Bitcoin’in devam eden boğa koşusu ile aynı zamana denk geldi.

XRP’nin fiyatı, ani bir yükseliş ile birlikte bu sabah Coinbase’de 1 Dolar seviyesine yaklaştı. Artış, Bitcoin ve Ethereum’un öncülük ettiği daha büyük bir kripto para birimi boğa koşusunun ortasında gerçekleşti.

XRP’nin fiyatı son aylarda nispeten hareketsiz kalmıştı. Kripto para birimi 24 Ekim ile 20 Kasım arasında 0.25 ile 0.30 Dolar arasında seyretti. Ancak o zamandan beri XRP’de bir artış eğilimi gözlenmeye başlamıştı.

Bu Sabah Ani Bir Artış Yaşandı

TradingView verilerine göre XRP, bu sabah bir dakikadan daha kısa bir süre için 0.92 Dolar seviyesine kadar çıktı. Ancak yaşanan ani artışın ardından kripto para birimi 0.65 Dolara geriledi. Yani kısa ömürlü zirvesinin ardından %29 düşüş göstermiş oldu.

XRP’nin yükselen fiyatı, bir yandan da piyasa değerini artırıyor. Geçtiğimiz hafta takvim 17 Kasım’ı gösterirken XRP’nin piyasa değeri 13 milyar Dolar düzeyinde idi. Yaşanan %70 oranındaki artışın ardından kripto para biriminin piyasa değeri bugün 29 milyar Dolara yükseldi.

Bu olumlu göstergeler, XRP’nin işlem hacmindeki artışla da aynı zamana denk geldi. XRP’nin işlem hacmi geçen hafta 5 milyar Dolardan 28 milyar Dolara yükselerek %460 oranında artış kaydetmiş oldu.

Bitcoin’deki Artış Altcoinleri de Canlandırıyor

XRP’nin genel yükselen fiyatının altında yatan potansiyel nedenlerden biri, Bitcoin’in devam eden boğa koşusundan yararlanıyor olmasıdır. Her ne kadar bu sabahki ani yükselişi bununla açıklayacak olmasak da Bitcoin’deki artış altcoinleri de beraberinde harekete geçiriyor.

  16 Bin Doları Deneyen Bitcoin'de Temeller Sağlam mı?

Bitcoin’in en son 2017’de ulaştığı 20.000 Dolar seviyelerine gittikçe yaklaşması XRP’nin de kendi rekorlarına doğru koşmasını sağladı. Altcoin, CoinMarketCap’te şimdiye kadarki en yüksek değeri olan 3.84 Dolar rekorunu da tıpkı bugün olduğu gibi, 2017’deki Bitcoin artışı sırasında görmüştü.

Ancak, bugün, XRP’nin 4 Dolar engelini aşması için önünde halen daha uzun bir yol var.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın