29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

XRP Fiyatı Dört Günde %63 Düştükten Sonra Neden Düşmeye Devam Ediyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

XRP fiyatı bugün itibariyle 0.3 doların altına hızla düştü ve Binance’de 0.2138 dolara kadar indi. XRP üzerindeki satış baskısı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple‘a karşı açtığı yüksek profilli davanın ardından yoğunlaştı.

Binance indirim kodu

XRP’nin keskin fiyat düşüşünün ardında yatan üç ana faktör olarak SEC davası, tokenin borsa listelerinden çıkarılmasının muhtemel oluşu ve piyasa duyarlılığının kötüleşmesi belirlendi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Yatırımcılar, Ripple davasının EOS ve Kik’ten daha kötü durumda olduğunu söylüyor

Ripple’a açılan dava, ABD Güvenlik ve Değişim Komisyonu olan SEC’in bir blok zinciri firması veya bir token ile yaptığı ilk yüksek profilli dava veya anlaşma olmadı.

EOS ve Kik SEC ile anlaşmış ve Cinnemhain Ventures’dan Adam Cochran’a göre bunlar satış noktasında güvenlik ihlali olarak değerlendirilmişti.

XRP ile ilgili olarak Cochran; SEC’in, kripto paranın menkul kıymetler yasasını ihlal ettiğini iddia ettiğini vurguladı.

SEC’in, menkul kıymet ihlallerinin sadece satış noktasında olduğunu iddia ettiği Kin ve EOS’un aksine Ripple davasında XRP’nin bugünkü menkul kıymetler yasasını ihlal etmeye devam ettiğini iddia ettiği kaydedildi.

Birkaç avukat da benzer şekilde Ripple’ın, davada belirtilen belgeler nedeniyle bilgi eksikliğine karşı savunmak için mücadele edebileceğini belirtti. Bu nedenle, CEO Brad Garlinghouse’un bu konuyla mücadele edeceğini söylediği düşünüldüğünde Ripple için dava daha da karmaşık bir hale geldi.

Merkezileştirme kanıtının, menkul kıymet ihraçlarının kabulü ve yazılı satış uygulamaları için birden fazla belge noktası olduğunu belirten Cochran, burada cehalet savunmasına yer olmadığını ve yöneticilerin şahsen sorumlu olarak adlandırıldığını ifade etti.

Borsaların listeden çıkarma işlemleri gerçekleşiyor

Cochran ayrıca, bazı kaynakların Coinbase’in XRP’nin kaldırılmasıyla ilgili bir avukatla görüştüğünü öne sürdüğünü belirtti.

İlgili Haber:  Grayscale, Kripto Para Yatırım Fonuna Cardano'yu da Ekledi

Borsaların henüz XRP’yi kaldırması gerekmese de mahkeme tarafından teminatın ilan edilmesi durumunda avukatların, borsaların çeşitli risklerle karşılaşabilmesi riskine karşılık tokeni önceden kaldırmak zorunda kalabileceği kaydedildi.

Coinbase’in XRP’yi listeden çıkarması konusunda görünüşe göre iki potansiyel planın şekillenmekte olduğunu açıklayan Cochran, bu planlardan birinin tokeni cuma günü listeden çıkarmak olduğunu ve hangi Coinbase ürünlerini etkileyeceği belli olmasa da büyük olasılıkla Coinbase ve Pro’nun bundan etkileneceğini dile getirdi.

Sosyal medya duyarlılığı kötüleşiyor

Santiment’ten alınan veriler, Ripple ile ilgili sosyal medya duyarlılığının önemli ölçüde azaldığını ortaya koydu.

Kripto ile ilgili sosyal medya tartışmalarına hâlâ XRP ve SEC’in davası hakimken Santiment analistleri SEC’in, şirketi menkul kıymet satmakla suçladığına değinerek bugünün en çok tartışılan konularından bazılarının XRP ve Ripple olduğunu açıkladı.

The Tie’dan alınan veriler, günlük duyarlılık puanının bu hafta şimdiye kadarki en düşük ikinci seviyeye indiğini, tweet hacminin ise rekor seviyelere yükseldiğini gösterdi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar