10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.7 C
İstanbul

Ripple (XRP) Fiyatında “Altın Kesişim” Oluştu! Analist 1.5 Dolara Fırlama İhtimalini Değerlendirdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bu ayın büyük bir kısmında XRP fiyatı 1 doların üstünde seyrederken altcoin fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda, haftalık %13’lük yükselişi ve günlük %2.5’lik düşüşü ile birlikte 1.17 dolardan işlem gördü.

Binance indirim kodu

XRP’nin büyümesi her ne kadar sağlam gözükse de, dünyanın en büyük altıncı altcoininin uzun vadeli fiyat hareketleri, piyasadaki rakiplerine göre halen yavaş gözüküyor. Buna rağmen, bu yazının yazıldığı anlarda, analiste göre bazı tarihi hamlelerin yapılabilecek olması ile birlikte altcoinin fiyatını yukarı çekebilecek bazı gelişmeler yaşanabilir. Analist Varuni Trivedi, XRP fiyatını değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin değerlendirmesini buradan okuyabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

XRP İçin Yükseliş Kapıda Mı?

Ripple ile SEC arasındaki uzun soluklu dava neredeyse bir yıldır devam ederken XRP fiyatı ise diğerlerine yetişmekte zorluk yaşadı. Altcoin kendi gerçek değerine ulaşmayı bırakın, 2018 yılının Ocak ayında kırılan 3.31 dolarlık rekorun yanına bile yaklaşamadı. Şimdi ise altcoin için gerçek soru, kısa vadeli olarak 1.5 dolara ulaşılıp ulaşılamayacağı olarak görülüyor.

Analiste göre, XRP yatırımcılarının yüzü gülebilir. Trivedi, altcoin fiyatında 20 günlük EMA değeri ile 50 günlük EMA değerinin kesişim göstermesiyle birlikte ortaya çıkan boğa lehine durum ile birlikte altcoin fiyatının bu yılın dördüncü çeyreğinde 1.5 dolara ulaşabileceğini düşünüyor.

Benzer bir altın kesişim en son 10 Ağustos tarihinde yaşanmış ve bunun ardından altcoin fiyatı %80’e yakın bir sıçrama yaşamıştı. Yine örnek olarak, çok benzer şekilde, Şubat ayında da aynı durum yaşanmış ve Ripple fiyatı neredeyse %200’lük bir rallinin içerisine girmişti. Analiste göre benzer bir senaryo yeniden yaşanarak, altcoinin göstergelerinin de uygun olması durumunda, fiyatı 1.5 doların üstüne çıkabilir.

Altcoin piyasasının durgun olması ve birçok büyük altcoinin yatay hareket yapması itibariyle, XRP’nin kısa vadeli dönemde Cardano ve Solana gibi altcoinlere göre daha yüksek getiriler sağlaması dikkat çekti. Buna ek olarak, altcoinin günlük getirisinin (volalitesinin) yıllık standart sapma değeri de daha iyi bir konuma geldi.

İlgili Haber:  Ünlü Analist Ripple (XRP) Fiyatı Hakkında Konuştu! "Yeni Bir Ralli..."

Bununla birlikte altcoine ait Sharpe oranı da diğer büyük altcoinlere göre daha az riskli gözüktü. Dikkat çekici bir şekilde, Cardano ve Solana’nın her ikisi de Sharpe oranında negatif değerler görürken XRP’nin Sharpe oranı ise 7 Ekim tarihinde büyük bir tırmanış sergiledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar