29 Mayıs 2022, Pazar
22.6 C
İstanbul

XRP Fiyatında Son Durum Ne? SEC Davasını Ripple Kazanırsa Ne Olabilir?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kısa bir süre önce büyük bir fiyat artışı yaşayan kripto para piyasası alanında son günlerde heyecan dalgası ve açgözlülük oranı da giderek artıyor. Son gelişme olarak ise kripto para piyasası ani bir çöküş yaşamış ve yatırımcıların kafası iyice karışmıştı. Bu kafa karışıklığı özellikle XRP fiyatının hızlı iniş çıkışlarıyla perçinlendi. Bu yazının yazıldığı anlarda XRP fiyatı, son yedi günde yaşadığı %18’lik kayıp ile birlikte 1.08 dolardan işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Analizciye Göre Bu Koşul Sağlanırsa XRP Fiyatı Yükseliş Gösterebilir

Kripto para piyasasına yeni adım atanların birçoğu, iyi bir giriş hamlesi olacağını düşündükleri için Ripple tokeni gibi düşük fiyatlı ve çok popüler dijital varlıklara yöneliyor. Uzmanlara göre ise kripto para sektöründe ödül-risk arasında doğru dengeyi kurabilmek önem taşıyor.

Binance indirim kodu

Piyasaya giren kişiler genellikle fiyat hakkında çok da düşünmüyor. Bu yatırımcılar genel olarak yatırımlarının getiri oranını, ağın gücünü, fonksyonunu, uzun vadeli büyümesini ve söz konusu varlık ile ilişkilendirilen riskleri dikkate alıyor. Ancak kripto para alanında bir varlık düşük bir yatırım ile yüksek getiriler vaat ediyorsa yatırımcılar bu altcoine akın ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

XRP fiyatı 14 Nisan tarihinde 1.83 dolardan işlem görürken o tarihten bu yana %70 düşüş gösterdi. Bitcoin fiyatında yaşanan ani çöküş bu durumu tetiklemiş olsa da Ripple tokeni değişik seviyelerde toparlanma sinyalleri verdi.

Bununla birlikte asıl sorulması gereken soru, 2 doların altındaki fiyatlanmasıyla dikkat çeken bu coin, yüksek fiyatlı kripto paralardan daha iyi bir getiri oranı sunabiliyor mu? Uzmanlara göre, metrikler kullanılarak verilerin değerlendirilmesi sonucunda yapılan analizler, durumun gerçekten de böyle olduğunu gösteriyor.

Dış faktörler de alcoinlerin fiyatını öngörülemeyebilen biçimlerde etkiliyor. Bunu XRP özelinde değerlendirdiğimizde, SEC ile Ripple arasındaki davanın, tokenin fiyatı üzerinde büyük oranda olumsuz bir etki bıraktığını görüyoruz. Buna rağmen analizcilere göre, Ripple’ın halihazırda devam eden davayı kazanması durumunda, XRP fiyatı bir patlama potansiyeli taşıyor olabilir.

İlgili Haber:  Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) - Altcoin Fiyat Analizi - 17 Kasım

Bu yazının yazıldığı anlarda XRP fiyatı son 24 saatte %4.95 değer kaybetti. Hafta sonu yaşadığı %3.93’lük tırmanışı böylelikle sıfırlayan coin, 1.06453 dolardan işlem görüyor. Ripple ağının kendi tokeni, sabah saatlerinde, gün içi rekoru olan 1.12 dolara ulaşmış ancak buradan tekrardan düşüş göstermişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar