7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

XRP İşlem Hacmi 20 Milyar Doları Geçti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

XRP’nin fiyatı yükselmeye devam ediyor. Kripto para bulutların ötesine geçecek gibi görünüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • XRP fiyatı bir kez daha yükseldi.
  • Fiyat, geçtiğimiz günlerde büyük bir kazadan kurtuldu.
  • Peki, şimdi ne olacak?

Piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para olan XRP, kazadan kurtuldu ve hastaneden çıktı; şimdi, her zamankinden daha canlı ve Bitcoin’in yanında parti yapmaya hazır. Şu anda 0.64 Dolar değerinde olan kripto para, son 24 saatte %26 arttı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

CoinMarketCap’e göre XRP’nin fiyatı, bir gecede yaklaşık 20.000 Dolardan 23.587 Dolara yükselen Bitcoin ana gemisine yanaştı. Şu anda 0.64 Dolar değere sahip olan XRP’nin piyasa değeri ise 29 milyar Dolar olarak ölçüldü.

Spark Airdrop’un Ardından XRP Fiyatı Düşmüştü

Kripto paranın fiyatı, belirli borsalarda veya cüzdanlarda XRP tutan herkese büyük miktarda ücretsiz Spark (FLR) tokeni verilmesinin ardından bu hafta 0.56 Dolardan 0.45 Dolara kadar düşmüştü.

Ve sonra, bir anda her şey tersine döndü! Tıpkı Bitcoin gibi XRP de bir rokette yükselircesine artmaya başladı. Kripto paranın fiyatı bugün 0.64 Dolara geri döndü.

XRP hacimleri de arttı; bu kış gerçekleşen boğa koşusunda Bitcoin’den bile daha değişken olan kripto paraya talebin son derece yükseldiği belirtiliyor.

Son 24 Saatte 10 Milyar Dolarlık XRP Ticareti Yapıldı

XRP, kripto ödeme firması Ripple tarafından geliştirilen bir kripto paradır. Şirket, sınır ötesi işlemleri halletmek için XRP kullanan bir yazılım geliştiriyor. Ripple şu anda 6 milyar XRP’ye (3.6 milyar Dolar) sahip ve işini finanse etmek için periyodik olarak satıyor.

CoinMarketCap’e göre, önceki 24 saatte 10 milyar Dolar değerinde XRP alım satımı gerçekleşti. Mevcut verilerden yapılan okumalar, günlük işlem hacimlerinin neredeyse iki katına çıkarak 19.2 milyar Dolara ulaştığını gösteriyor.

İlgili Haber:  Bitcoin’in Çevreye Olan Zararı Gerçekte Ne Kadar?

Yine de hacimler, XRP’nin yılın en yüksek fiyatı olan 0.71 Dolara ulaştığı Kasım ayının sonunda olduğu kadar yüksek değil. 24 Kasım’da zirve kaydedildiğinde günlük işlem hacmi 33 milyar Doları bulmuştu.

Ancak kripto piyasası keşfedilmemiş bir bölgeye girerken, gözler şimdi Bitcoin fiyatı üzerinde.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar