7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

Ekim Ayında Ripple (XRP) Fiyatını Neler Bekliyor? 1 Dolar Seviyesi Tekrar Aşılabilecek mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bu ay yaşanan çok sayıda mini çöküş nedeniyle XRP’nin 30 günlük yatırım getirisi %12’inin altına indi. Bireysel yatırımcılardan gelen ilginin azalması ile birlikte XRP fiyatı rakiplerinin gerisinde kalmaya başladı. Bu yazının yazıldığı anlarda dünyanın en büyük altıncı kripto parası olan XRP, son yedi gündeki %12’lik kaybıyla 0.947 dolardan işlem görüyordu.

Binance indirim kodu

XRP Fiyatı 1 Doların Üstüne Çıkabilecek Mi?

Analizcilere göre Ripple, 7 Eylül’den bu yana alçalan bir kama formasyonu sergiliyor. Bu formasyon, analizcilere göre genellikle yukarı yönlü bir çıkışa işaret eden bir model olmasıyla tanınıyor. Bununla birlikte uzmanlara göre, bu tür bir senaryonun gerçekleşip gerçekleşemeyeceğini düşünmeden önce piyasanın mevcut dinamiklerine göz atmak gerekiyor.

Binance indirim kodu

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

XRP fiyatı 200 SMA değerinin (yeşil) altında seyrediyor, uzmanlara göre bu genellikle ayı lehine bir gelişme olarak görülüyor. Zayıf bir durumda olan genel kripto para sektörü de hesaba katıldığında, analizcilere göre Ripple, yükselişten önce daha fazla kayba uğrayabilir. Uzmanlar bu kaybın, 0.75 dolar ile 0.78 dolar arasındaki destek seviyesine kadar sürerek alıcılar tarafından bir tepki gelene kadar devam edebileceğini düşünüyor. Bu seviyelerin altına bir düşüş durumunda ise analizcilere göre daha çok kan kaybı yaşanabilir.

Analizcilere göre Ripple, 0.75 dolar ile 0.78 dolar arasından bir yükseliş sinyali verirse, hacimlerin de artması durumunda 1 dolar bandına geri dönüş gerçekleşebilir. Analizciler, bunun ardından ise 1.05 dolar, 1.12 dolar ve 1.30 dolar seviyelerinde dirençler ile karşılaşılabileceğini düşünüyor.

Yukarıda bahsedilen faktörlerden ötürü, analizcilere göre Ripple fiyatı önümüzdeki günlerde daha da düşebilir. Ancak 0.75 dolar ile 0.78 dolar arasındaki destek bölgesi Ripple için bir sıçrama tahtası görevi görebilir. Analizcilere göre bu da, 1 doların üstüne çıkılmasının ve olası bir yüksek boğa senaryosu durumunda ise 1.29 dolara yaklaşılmasının önünü açabilir.

İlgili Haber:  XRP İçin Yeni Bir Artış Söz Konusu Olabilir mi? "Önümüzdeki Haftalarda XRP Fiyatı..."

Bu görüşe katılan Real Vision ve Global Macro Investor CEO’su Raoul pal, XRP tokenin, ABD’de görülen SEC davasına rağmen iyi bir risk-ödül oranına sahip olduğunu iddia etti: “En kötü senaryoda %50’lik bir kayıp ihtimali var, ancak en iyi senaryoda ise mevcut fiyattan 10x yapabilme ihtimali var.

Cuma günü Çin’in kripto para yasağı açıklamasının ardından dijital varlıklar ani düşüşler yaşamıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar