11 Ağustos 2022, Perşembe
23.7 C
İstanbul

XRP, SEC Davası Öncesine Göre Bugün Daha Değerli

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

2 Nisan itibarıyla XRP’nin piyasa değeri 27.9 milyar Dolar ve bu da onu 7. en büyük kripto para yapıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • XRP’nin fiyatı yılın başından bu yana %170 arttı.
  • Bu noktada yatırımcılar, SEC’in Ripple’a açtığı davanın fazla bir şey ifade etmeyeceğini düşünebilirler.

Genellikle hukuki sorunlar, hisse senedi fiyatları ve kripto varlıklar için kötü haberlerdir. Ancak Ripple ödeme platformunun tokeni olan XRP, bir istisna olduğunu kanıtlıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ripple Davasında Sonuç Ne Olacak?

Nomics’ten alınan verilere göre, son gün %5’in üzerinde değer kazandıktan sonra XRP tokeninin fiyatı şu anda 0.60 Dolar ve piyasa değeri 27.9 milyar Dolar. Bu, SEC’in Ripple Labs’a karşı açtığı 1.3 milyar Dolarlık davadan önceki fiyattan daha yüksek bir seviye. 18 Aralık 2020’de, davadan dört gün önce, XRP 27 milyar Doların altında bir piyasa değeri ile 0.58 Dolar fiyatından işlem görüyordu.

SEC davayı açtıktan sonra 0.17 Dolara kadar düşen token için dikkate değer bir geri dönüş yaşandı. SEC, kurucu ortak ve yönetim kurulu başkanı Chris Larsen ile CEO Brad Garlinghouse’un 1.3 milyar Dolarlık kayıtsız menkul kıymet satışlarından sorumlu olduğunu söylüyor.

İddiaların ardından, aralarında Coinbase, Binance.US, Blockchain.com, Crypto.com ve eToro’nun da bulunduğu birkaç borsa ve ticaret platformu XRP ticaretini askıya aldı. Ripple da kendi içinde çeşitli aksilikler yaşadı. MoneyGram ile olan ortaklığı, “devam eden davalarına ilişkin belirsizlik” nedeniyle Mart ayında sona erdi.

XRP Fiyatı, Yılın Başından Bu Yana %170 Arttı

Ancak Ripple ve yönetim ekibi suçlamalara karşı mücadele etti. Firma, mahkemeye, Bitcoin ve Ethereum’un da benzer bir tanımlamaya alınabileceğini aksi takdirde XRP’nin menkul kıymet tanımından çıkarılmasının gerekli olduğunu belirtti. Bu sayede, XRP’den bir menkul kıymetten ziyade bir “dijital para birimi” olarak bahsedilebilir ve bu da Ripple’ın durumunu güçlendirebilir.

İlgili Haber:  Lindsay Lohan'ın Attığı "Aya Doğru!" Tweetinin Ardından BTC Fiyatı %7.6 Düştü

XRP, fiyat artış rallisi sırasında Şubat ayında, aynı zamanda şu anki fiyatı olan 0.60 Dolar seviyesine dokunmuştu. Sonrasında ise kripto paranın fiyatı 0.41 Dolara kadar geriledi.

Kripto paranın fiyatı, genel olarak kripto piyasasının çok sıcak bir atmosferde olduğunu da kanıtlar nitelikte. Bununla birlikte XRP fiyatı, ilk 10’daki diğer kripto paralar arasında en hızlı artan değer olarak dikkat çekiyor. Nomics’e göre, XRP’nin fiyatı yılın başından bu yana %170 artarak Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Chainlink’i geride bıraktı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar