8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Ripple (XRP), Solana (SOL), VeChain (VET) – Altcoin Fiyat Analizi – 24 Ekim

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin rallisinin devam ederek Kasım ayında da kendisini hissettireceğine dair sinyaller vermesi ile birlikte Solana ve VeChain gibi altcoinler son 6 haftalık rekorlarını kırdılar. XRP ise son yedi günde kaydettiği %4.62’lik gerileme ile birlikte ayı lehine olan gidişatını sürdürdü. Analiste göre Solana fiyatı düzeltme yaşama sinyalleri verirken VeChain ise yükseliş halini sürdürdü. Analist Yash Majithia, söz konusu altcoinlerin fiyatını değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizini buradan okuyabilirsiniz.

Binance indirim kodu

XRP

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

XRP fiyatı hafta boyunca sürekli bir şekilde kayıplar yaşamaya devam etti. Altcoin fiyatı son 24 saat içinde %1.92 değer kaybetti. Analiste göre XRP fiyatı, trend çizgileri tarafından vurgulanan 1.2260 dolardaki direnç noktasından 1.07 dolar arasındaki üçgen formasyonunda gidip geldi.

Analist, XRP fiyatındaki teknik göstergelerin, fiyatın şu anda 4 saatlik 20SMA değerinin (beyaz) ve 20SMA değerinin (kırmızı) ayı lehine olduğunu düşünüyor. Satış baskısının devam etmesiyle birlikte analiste göre ayılar 1.04 dolardaki yeni destek noktasına doğru hamle yapabilir.

RSI değeri ise XRP için orta hattın altında olmayı sürdürdü. Analiste göre XRP boğalarının fiyatı tetikleyecek bir şey bulamamsı durumunda RSI değeri daha da aşağıya inebilir. Bununla birlikte Awesome Oscillator (AO) ve MACD histogramı da kırmızı sinyal barları sergiledi. Buna ek olarak, MACD değeri de önceki sonuçlar ile uyumlu seyretti ve analiste göre ayı trendine işaret etti.

Solana (SOL)

blank

Solana fiyatı, son 6 haftanın en yüksek düzeyi olan 215 dolara değdikten sonra gerileme yaşadı ve son 24 saatteki %2’lik düşüşünün ardından en yakın destek seviyesi olan 191 dolara yakın seyretti.

Analiste göre bu düşüş kısa vadede bir trend dönüşümüne işaret ediyor olabilir. Awesome Oscillator (AO) göstergesi kırmızı sinyal barları sergiledi ve aşağı yönlü hareket yaparak sıfır çizgisine yaklaştı. Ayrıca analiste göre MACD göstergesi de ayı lehine bir kesişim gerçekleştirdikten sonra aşağı yönlü bir trend izledi.

İlgili Haber:  Cardano (ADA), Decentraland (MANA), VeChain (VET) - Altcoin Fiyat Analizi - 24 Aralık

VeChain (VET)

blank

Günlük grafiğinde %4.10 ve haftalık grafiğinde %11.14 yükseliş gösteren VET, bir boğa rallisi gerçekleştirdi. Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı son 6 haftanın zirvesine çıktı ve analiste göre 0.13827 dolardaki direncine yakın seyretti.

Bununla birlikte MACD ve Awesome Oscillator (AO) göstergelerinin ikisi de yeşil sinyal barları sergileyerek analiste göre boğa lehine bir tablo gösterdi. Buna rağmen RSI trend çizgisindeki ve alım satım hacmindeki büyük düşüş kısa vadede bir trend dönüşümüne işaret etmiş olabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar