9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Ripple (XRP), Solana (SOL), VeChain (VET) – Altcoin Fiyat Analizi – 24 Ekim

Önemli Gelişmeler

Bitcoin rallisinin devam ederek Kasım ayında da kendisini hissettireceğine dair sinyaller vermesi ile birlikte Solana ve VeChain gibi altcoinler son 6 haftalık rekorlarını kırdılar. XRP ise son yedi günde kaydettiği %4.62’lik gerileme ile birlikte ayı lehine olan gidişatını sürdürdü. Analiste göre Solana fiyatı düzeltme yaşama sinyalleri verirken VeChain ise yükseliş halini sürdürdü. Analist Yash Majithia, söz konusu altcoinlerin fiyatını değerlendirdi.

blank

Bir önceki altcoin analizini buradan okuyabilirsiniz.

blank

XRP

XRPUSDT 2021 10 23 16 40 01 2048x943 1

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

XRP fiyatı hafta boyunca sürekli bir şekilde kayıplar yaşamaya devam etti. Altcoin fiyatı son 24 saat içinde %1.92 değer kaybetti. Analiste göre XRP fiyatı, trend çizgileri tarafından vurgulanan 1.2260 dolardaki direnç noktasından 1.07 dolar arasındaki üçgen formasyonunda gidip geldi.

Analist, XRP fiyatındaki teknik göstergelerin, fiyatın şu anda 4 saatlik 20SMA değerinin (beyaz) ve 20SMA değerinin (kırmızı) ayı lehine olduğunu düşünüyor. Satış baskısının devam etmesiyle birlikte analiste göre ayılar 1.04 dolardaki yeni destek noktasına doğru hamle yapabilir.

RSI değeri ise XRP için orta hattın altında olmayı sürdürdü. Analiste göre XRP boğalarının fiyatı tetikleyecek bir şey bulamamsı durumunda RSI değeri daha da aşağıya inebilir. Bununla birlikte Awesome Oscillator (AO) ve MACD histogramı da kırmızı sinyal barları sergiledi. Buna ek olarak, MACD değeri de önceki sonuçlar ile uyumlu seyretti ve analiste göre ayı trendine işaret etti.

Solana (SOL)

SOLUSD 2021 10 23 17 36 21 2048x943 1

Solana fiyatı, son 6 haftanın en yüksek düzeyi olan 215 dolara değdikten sonra gerileme yaşadı ve son 24 saatteki %2’lik düşüşünün ardından en yakın destek seviyesi olan 191 dolara yakın seyretti.

Analiste göre bu düşüş kısa vadede bir trend dönüşümüne işaret ediyor olabilir. Awesome Oscillator (AO) göstergesi kırmızı sinyal barları sergiledi ve aşağı yönlü hareket yaparak sıfır çizgisine yaklaştı. Ayrıca analiste göre MACD göstergesi de ayı lehine bir kesişim gerçekleştirdikten sonra aşağı yönlü bir trend izledi.

İlgili Haber:  Ünlü Analist, Patlama Yapacağını İddia Ettiği 7 Altcoini Paylaştı! En Tepede Ethereum Var!

VeChain (VET)

VETUSDT 2021 10 23 18 15 27 2048x943 1

Günlük grafiğinde %4.10 ve haftalık grafiğinde %11.14 yükseliş gösteren VET, bir boğa rallisi gerçekleştirdi. Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı son 6 haftanın zirvesine çıktı ve analiste göre 0.13827 dolardaki direncine yakın seyretti.

Bununla birlikte MACD ve Awesome Oscillator (AO) göstergelerinin ikisi de yeşil sinyal barları sergileyerek analiste göre boğa lehine bir tablo gösterdi. Buna rağmen RSI trend çizgisindeki ve alım satım hacmindeki büyük düşüş kısa vadede bir trend dönüşümüne işaret etmiş olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend