20 Mayıs 2022, Cuma
12.5 C
İstanbul

XRP, Son 24 Saatte %17 Oranında Değer Kazandı: Peki, Fiyat Artışının Temel Sebebi Ne?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

SEC davasındaki bir dizi Ripple zaferinin ardından XRP fiyatı bu hafta genelinde %48 oranında yükseldi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • XRP fiyatı geçtiğimiz 24 saat içerisinde %17 oranında arttı.
  • Ayrıca SBI Group CEO’su, Ripple’ın bir halka arz yapmayı hedeflediğini açıkladı.

Ripple’ın tarafından üretilen XRP tokeni, son 24 saat içinde %17 değer kazandı ve 1.65 Dolara kadar yükseldi. Bu, kripto para için hafta genelinde ortaya çıkan %48’lik bir artış anlamına geliyor. XRP’nin şu anki fiyatı ise 1.56 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Binance indirim kodu

Ripple, SEC Davasını Bekliyor

Ayrıca Ripple’ın, XRP’nin statüsü konusundaki SEC ile anlaşmazlığı çözülür çözülmez şirketi halka açmayı planladığı belirtiliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Halka arz planları, Ripple’ın en büyük destekçisi olan Japon finans devi SBI Group’un CEO’su Yoshitaka Kitao tarafından açıklandı. Kitao, “Mevcut davanın bitiminin ardından Ripple halka açılacak.” dedi.

Ripple’in Halka Arz Planları

Ripple kurucusu ve CEO’su Brad Garlinghouse, geçen yıl şirketin potansiyel halka arzını “şirket için doğal bir evrim” olarak tanımlamıştı. Garlinghouse, ayrıca, halka arzların kripto endüstrisinde daha yaygın hale geleceğini de öngördü.

Ancak Ripple’ın öncelikli olarak, XRP’nin bir menkul kıymet olmadığı yönünde SEC’i ikna etmesi ve aylardır süren davada kesin zaferi kazanması gerekiyor.

Yine de tüm yasal zorluklara rağmen XRP fiyatının geçtiğimiz haftalarda önemli ölçüde değer kazandığı söylenebilir. Öte yandan kripto para piyasası genelinde ortaya çıkan yükseliş eğiliminin de XRP fiyatının artmasına katkı sağladığını belirtmek önemlidir.

Şu anda XRP, piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para konumunda yer alıyor. Bununla birlikte, üçüncü en büyük kripto para olan Binance Coin’i (BNB) geçmesi için XRP’nin %25 oranında daha değer kazanması gerekiyor. Mahkemede çıkabilecek büyük bir zafer kararı, XRP’yi bu anlamda yukarı taşıyabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar