3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

XRP, Son 5 Haftanın En Yüksek Fiyatına Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ripple, şirketin Japonya’daki ilk İsteğe Bağlı Likidite (ODL) uygulamasını duyurduktan sonra XRP’nin fiyatı %10’dan fazla arttı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ripple’ın yerel tokeni XRP’nin fiyatı, son 24 saatte %10’un üzerinde artış gösterdi.
  • XRP, şu dakikalarda 0.71 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Ripple ağının yerel tokeni olan XRP’nin fiyatı son 24 saatte %10’dan fazla artarak son 5 haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. XRP, 20 Haziran’dan beri kaydedilmemiş olan 0.73 Dolar fiyatını gördü.

Binance indirim kodu

XRP Fiyatı Neden Arttı?

XRP, bugün, aynı zamanda piyasa değerine göre en büyük 100 kripto varlığı arasında en çok kazanan kripto para olarak kaydedildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Günün en yüksek seviyesinin ardından ise XRP şu dakikalarda 0.71 Dolar fiyatına geriledi.

XRP tabanlı ödeme çözümleri geliştiren blok zinciri şirketi Ripple, RippleNet’in Japonya’daki ilk İsteğe Bağlı Likidite (ODL) hizmetini başlattıktan sonra tokenin fiyatı arttı.

RippleNet, sınır ötesi ödemeleri daha ucuz ve daha hızlı hale getirmek için çalışan küresel bir finansal kurumlar ağıdır. İşlemler sırasında likidite sağlamak için XRP kullanan bir hizmet olan İsteğe Bağlı Likidite (ODL) ile RippleNet müşterileri, ödemelerin bir işlemin her iki tarafında da yerel para biriminde gönderimi yapılabilmesi için XRP’yi kullanabilir.

Japonya’daki Yüksek Talep

Japonya’da ODL’yi başlatmak için Ripple, ülkenin en büyük para transferi sağlayıcısı ve Ripple’ın hissedarı SBI Holdings’in bir yan kuruluşu olan SBI Remit ile işbirliği yaptı. Proje, Japonya’dan Filipinler’e havale ödemeleri yapmayı hedefliyor. Projenin ayrıca iki ortağı daha bulunuyor: Filipinler’de dijital para birimleri için popüler bir mobil cüzdan olan Coins.ph ve dijital varlık borsası SBI VC Trade.

Öte yandan Japonya, dünyadaki sınır ötesi ödemeler için en yüksek ücret talep eden ülkelerden biri. Dünya Bankası’na göre, Japonya’dan para göndermenin ortalama maliyeti %10.5. Bu oran, tüm G8 ülkeleri arasındaki ortalamanın neredeyse iki katı (%5.92).

İlgili Haber:  İşte Analiste Göre Ripple (XPR)'nin 1 Doları Aşmasını Sağlayacak O Koşul!

Buna ek olarak Filipinler’deki likidite hizmeti, Ripple’ın yerel dijital para transfer sağlayıcısı Azimo’yu RippleNet ortağı olarak açıkladığı 2020’den bu yana kullanılabilir durumda.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar