1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

XRP, Tezos (XTZ), Axie Infinity (AXS) – Altcoin Fiyat Analizi – 8 Kasım

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin ve XRP gibi altcoinlerin birçoğu gün içerisinde yeşil bölgeden işlem gördü. Bunun sonucunda da Tezos ve Axie Infinity gibi kripto paralar büyüklerinin izinden gitti ve günlük grafiklerinde pozitif bir görünüm sergiledi. Buna rağmen analiste göre bu iki kripto paranın kısa vadeli teknik göstergeleri, boğa görünümünde bir yavaşlamaya işaret ediyor.

Binance indirim kodu

XRP için ise analiste göre kısa vadeli olarak birtakım pozitif işaretler bulunuyor. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizi buradan okuyabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

XRP

blank

XRP fiyatının 27 Ekim tarihinde son 4 haftanın dip noktasını görmesinin ardından altcoinin boğaları bir yükseliş trendi başlattı ve haftalık olarak yaklaşık %10.3’lük bir getiri gözlendi. Bunun sonucunda analiste göre XRP, en yakın direnç noktası olan 1.2260 doları aştı ve 4 Kasım tarihinde son iki ayın zirvesine yerleşti. Ancak bunun ardından ise, ayıların baskı oluşturma hamlelerinden sonra, XRP fiyatı hafif bir gerileme kaydetti.

Analiste göre XRP’nin kısa vadeli teknik göstergeleri, satış baskısında azalışa işaret ediyor ve boğa lehine bir görünüm veriyor. Bu yazının yazıldığı anlarda XRP fiyatı, son 24 saatteki %5.51’lik yükselişi ile birlikte 1.1935 dolardan işlem görüyor.

Tezos (XTZ)

blank

Tezos Blockchain’inin kendi kripto parası olan XTZ, 3 Ekim’den bu yana ayı lehine bir tablo sergiliyor. Analiste göre altcoinin fiyat hareketi, aşağı yönlü iki paralel çizgi içerisinde yer alıyor. Bunun sonucunda kripto para, aylık grafiğinde yaklaşık olarak %16.67 kayıp yaşadı. 28 Ekim tarihinde son bir ayın dip noktasına gerileyen XTZ, buradan ise trendine uygun paralel çizgilerin arasına geri sıçradı.

Analiste göre XTZ’nin kısa vadeli teknik göstergeleri, alış momentumunda bir azalışa işaret ediyor. Bu yazının yazıldığı anlarda XTZ, 6.361 dolardan işlem gördü.

İlgili Haber:  Shiba Inu (SHIB), Litecoin (LTC), NEAR - Altcoin Fiyat Analizi - 1 Ocak

Axie Infinity (AXS)

blank

Ethereum tabanlı bir oyun coini olan AXS, son 24 saatte grafiğinde %4.61’lik bir yükseliş yaşadı. Son bir aydır 121 dolar ile 161 dolar arasında gidip gelen Axie, 6 Kasım tarihinde kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı. AXS boğaları devamlı bir baskı uygularken aylar ise 161 dolar civarında direnç sergiledi. Bu yazının yazıldığı anlarda Axie, son bir haftada yaşadığı %15.32’lik yükselişi ile beraber 158.277 dolardan işlem görüyor. Analiste göre boğalar baskı uygulamaya devam ederse 161 dolar barajı tekrar aşılabilir. Ancak analist, coin için kısa vadeli teknik göstergelerin boğa gücünde azalmaya işaret ettiğini düşünüyor.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar