1 Temmuz 2022, Cuma
25.7 C
İstanbul

XRP Topluluğu SEC ile İlgili Açıklama Yaptı: “Bizim Çıkarlarımızı Temsil Etmiyorsunuz”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

XRP topluluğunun üyeleri, ABD düzenleyicisinin Ripple’a yönelik davasına karşı bir açıklama yaptı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • XRP topluluğunun üyeleri, SEC’in kendi çıkarlarını temsil etmediğini iddia eden bir dilekçe verdi.
  • Yatırımcılar, geliştiriciler ve işletme sahipleri topluluğu, Ripple’ın da çıkarlarını savunmak için güven vermediğini iddia ediyor.

XRP topluluğu, düzenleyicinin çıkarlarını temsil etmediğini iddia ederek Ripple – SEC davasına dair bir dilekçe sundu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

SEC ve Ripple Çıkarlarımızı Temsil Etmiyor

Pazartesi günü New York Güney Bölgesi ABD Bölge Mahkemesine sunulan dilekçede, SEC’in XRP’den sorumlu şirket Ripple aleyhine açtığı davadan birçok işletmenin zarar gördüğü iddia ediliyor. SEC, tokenin bir yatırım sözleşmesi ve dolayısıyla bir menkul kıymet olduğunu iddia ediyor.

Dilekçede, “SEC, XRP sahiplerinin mülkünü bu davanın merkezine koydu ve politikasını, XRP kullanıcı çıkarlarının tam tersi yönde geliştirdi.” dedi.

Avukat John Deaton, altı XRP sahibi ve “benzer konumdaki XRP sahipleri” adına dilekçeyi sunan isim oldu.

Belgede, ayrıca, Ripple’ın da XRP sahiplerinin çıkarlarını temsil etmediği ve bu nedenle güven vermedikleri belirtiliyor.

Ripple’ın SEC’e Karşı Son Zaferleri

SEC ile devam eden yasal savaşta son zamanlarda elde edilen zaferlerle cesaretlenen Ripple, SEC davasını tamamen reddetmek için bir talepte bulundu. Bununla birlikte, Mart ayında SEC, XRP sahiplerinin davaya müdahale etmesini engellemeye çalıştı.

SEC’in, söz konusu dilekçeye ve XRP sahiplerinin iddialarına karşı savunma yapmak için 3 Mayıs’a kadar süresi var.

SEC, Ripple aleyhine suç duyurusunda bulunduğundan bu yana, girişimle bağlantılı kurumlar yasal riskleri gerekçe göstererek ortaklıklarını terk etmeye başladılar. Coinbase ve Kraken de dahil olmak üzere birçok büyük borsada XRP ticareti durduruldu.

İlgili Haber:  DeFi Nedir?

Bununla birlikte, geçtiğimiz haftalarda Ripple’ın birkaç yasal zaferi, genel olarak yükseliş eğiliminde olan kripto piyasasında XRP fiyatını 1.77 Dolara çıkardı: Bu, Ocak 2018’den bu yana XRP için ulaşılan en yüksek seviye olarak kaydedildi.

Şu anda XRP, yeni rakibi Dogecoin’in hemen üzerinde, piyasa değerine göre en değerli dördüncü kripto para konumunda yer alıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar