12 Ağustos 2022, Cuma
19.7 C
İstanbul

XRP Üç Yıl Aradan Sonra Tekrar 1 Dolar Seviyesini Aştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Haber Özeti

  • XRP 1 dolar üzerini gördü ve Salı günü gerçekleşen kripto para yükselişinde son üç yılın en yüksek seviyesine yerleşti.
  • XRP’deki bu yükseliş SEC’in açtığı ve Ripple’ın sanık konumunda olduğu 1.3 milyar dolarlık kayıtsız varlık davasına rağmen yaşandı.
  • Son zamanlardaki bu yükselişine rağmen XRP 2018 yılındaki rekor 3.31 dolar düzeyinden hala %70 daha düşük bir seviyeden işlem görüyor.
  • Yatırımcılar SEC davası nedeniyle hala birtakım endişelere sahip ve XRP ile olan alım satımlar bunun gölgesinde kalıyor.

XRP üç gündür süren yukarı yönlü hareketini Salı günü %86’lık bir değer kazancı ile bir adım öteye taşıdı ve 2018 yılından beri XRP fiyatı ilk kez 1 dolar üstünü gördü.

Binance indirim kodu

XRP’deki bu yükseliş kripto para birimlerinin toplam piyasa değerlerinin 2 trilyon doları aşmasıyla birlikte gelen kripto patlamasıyla eş zamanlı olarak gerçekleşti. Bitcoin kendisine ait olan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 60.000 seviyelerinde dolanırken kurumsal yatırımcılardan gelen talep nedeniyle yukarı yönlü trendini sürdürüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ancak Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından XRP’nin yaratıcısı Ripple’a açılan dava, bu kripto paraya sahip olan yatırımcıları biraz kara kara düşündürmeye devam ediyor. SEC, Ripple’ı 2020 yılının sonlarına doğru 1.3 milyar dolar değerinde kayıtsız varlık satmakla suçlamış ve bu nedenle de XRP fiyatları %60’ın üzerinden değer kaybetmişti.

SEC’in suçlamalarına göre Ripple’ın XRP tokeni illegal olsa da Ripple savaşmaktan vazgeçmedi ve SEC’i kripto varlıklar üzerindeki sır perdesini aralayabilecek dahili kayıtları saklamakla suçladı.

Batı Borsalarında Yasaklanan XRP Diğer Borsalarda Alım Satıma Devam Etti

Dava nedeniyle birçok Batı borsası XRP ile alım satımları kısıtladı fakat bu bile bazı yatırımcıları daha az denetime tabii olan borsalardan bu kripto parayı alıp satma konusunda yıldırmayı başaramadı.

İlgili Haber:  CBDC'lerin Piyasaya Çıkmasıyla Bitcoin Tehlike Altına Girebilir

XRP Salı günü neredeyse %26 değer artışıyla işlem görüyor ve en yüksek olarak da 1.10 dolara çıktı. Ancak bu son yükselişine rağmen XRP hale 2018 yılındaki rekor 3.31 dolar seviyesinden %70 kadar daha düşük bir değere sahip. Ancak o zamanlar Bitcoin ve Ethereum ya da Litecoin gibi diğer kripto paraların da çok yüksek değerler gördüklerini hatırlatmak gerekir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar