XRP ve Stellar Fiyatında %20 Artış Yaşandı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Son güncelleme: 6 ay önce

blank

Bitcoin ve Ethereum’daki artış dururken; XRP ve Stellar yükselmeye devam ediyor.

blank

Haberin Özeti

  • XRP ve Stellar (XLM) fiyatları bir günde %20 oranında arttı.
  • Bitcoin ve Ethereum ise bugün kayıp bildirdi.

Stellar (XLM), bir gecede %20 artış yaşayarak token başına 0.63 Dolar fiyata ulaştı.

XRP’ye Duyulan Güven Artıyor

XLM son olarak 13 Şubat tarihinde 0.60 Doları geçmişti. Önceki üç yıl boyunca ise XLM fiyatı genel olarak 0.50 Doların altında kalmıştı. Yalnızca Ocak 2018’de kısa süreliğine kripto para tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.93 Dolara ulaşmıştı.

Stellar’ın kurucu ortağı ve CTO’su Jed McCaleb bu sabah kesinlikle iki kat mutlu. Amerikalı kripto girişimcinin CTO’su olduğu bir diğer projenin coini XRP de %20 değerinde artış yaşadı. Şu dakikalarda kripto para 1.41 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Ripple’a olan güven, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na karşı devam eden mahkemede art arda gelen küçük zaferlerin ardından gittikçe artıyor. Geçen yıl Aralık ayında SEC, XRP’nin kayıtsız bir menkul kıymet olarak satıldığını iddia ederek Ripple’a 1.3 milyar Dolarlık dava açmıştı. Ripple ise tüm bu iddiaları reddediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bu hafta Salı günü Ripple, SEC’in Bitcoin ve Ethereum ile ilgili politika çizgisiyle ilgili belgelerin açıklanmasına yönelik bir keşif kararı kazandı. Cuma günü ise Ripple CEO’ları Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’in mali kayıtlarını kamuya açık olarak paylaşmasına gerek olmadığı yönünde bir başka mahkeme kararı alındı. Bu karar XRP kullanıcıları için aynı hafta içinde gelen ikinci zafer haberi oldu.

Litecoin, Bitcoin ve Ethereum Ne Durumda?

Litecoin, bugün piyasa değerine göre ilk 10 kripto para arasında önemli artış yaşayan bir diğer tokendir. Kripto para düne göre %9.3 artış yaşadı ve şu anda 256 Dolardan işlem görüyor.

Bitcoin ve Ethereum’da ise düşüş yaşanıyor. Piyasa değerine göre en büyük kripto para olan Bitcoin, bir gecede %1.87 düşüşle 59.747 Dolara geriledi.

Benzer şekilde durgun olan Ethereum da dünden bu yana neredeyse hiç hareket etmedi. Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para, %0.92 oranında düşüşle 2.150 Dolara geriledi.

Yine de Ethereum, Son yedi gündür 2.000 Doların üzerinde işlem görüyor. Bu, ETH tarihinde ilk kez gerçekleşen önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Ripple (XRP), Amerikan Borsalarında Tekrar Listelenebilir Mi? Coinbase CEO’sundan Ripple’a Büyük Destek Geldi!

Coinbase CEO’su Armstrong, SEC ile olan savaşında Ripple’a destek verdiğini açıkladı ve XRP’nin Coinbase üzerinde tekrardan listelenebileceğine dair spekülasyonları...
Send this to a friend