5 Ağustos 2022, Cuma
30.6 C
İstanbul

Ripple (XRP) Fiyatı Yatay Seyrini Sürdürüyor – Altcoin İçin Kısa Vadeli Görünüm Nasıl?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasası son zamanlarda piyasa değerini arttırırken XRP fiyatı ise yatay seyir sürmeye devam ediyor. Ripple ağının kendi tokeni olan altcoin, Bitcoin, Ethereeum ve BNB fiyatının yaklaşık olarak %10 değer kazandığı bir zaman diliminde son 7 günde %5’ten fazla düşüş yaşadı.

Binance indirim kodu

Bu yazının yazıldığı anlarda dünyanın en büyük altıncı kripto parası, son 24 saatteki %4’lük düşüşü ile birlikte 1.09 dolardan işlem görüyor.

Binance indirim kodu

XRP Fiyatı Uzun Vadede Nasıl Görünüyor?

Analistlere göre XRP’nin sahip olduğu on-chain verileri, kısa vadeli zaman dilimi için pek de iç açıcı görünmüyor. Altcoinin grafiğinde MVRV oranı uzun bir süredir pozitif bölgede bulunmayı başaramadı. Bu gösterge, bir finansal varlığın gerçek değerlemesini kullanmada uygulanıyor. Bu oran pozitif bölgedeyse, söz konusu altcoinin fiyatının olması gerekenden daha yüksek olduğu sonucu çıkarılıyor. Buna karşın, bu oran negatif olduğunda ise tokenin olması gerekenden daha düşük fiyatlandığı ve yatırımcıların piyasada normalde yaşanan değer kaybından daha fazla kayıplar verdiği anlaşılıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Örneğinde 1 Ekim tarihinde bu oran %5 gibi bir yüksek değerdeyken ayın ikisinde ise aynı oran %0.08’e kadar düştü. Bunun ardından XRP fiyatı %3 seviyelerine kadar birkaç kez yükselse de, uzun bir süre buraya tutunmayı başaramadı. 10 Ekim tarihine tekrar negatif bölgeye giren ve %3.4 değerini gösteren metrik, bu yazının yazıldığı anlarda negatif bölgeden yeni çıktı.

Altcoine ait inaktif sirkülasyon miktarı da iki ayrı zirveyi vurguladı. Aşağıdaki grafik, 90 günün üzerinde inaktif bir şekilde uyuyan XRP tokenlerinin harekete geçirilme oranını gösteriyor. 1 Ekim tarihinde 1 milyar XRP’den daha fazla bir miktar transfer edilse de, 15 Ekim tarihinde ise aynı gösterge 720 milyon civarında kaldı.

İlgili Haber:  Ripple (XRP) Fiyatında "Altın Kesişim" Oluştu! Analist 1.5 Dolara Fırlama İhtimalini Değerlendirdi

xrp

Balinaların aktivitesinin artması, sıklıkla genel bir akümülasyon trendine işaret ediyor. Bu XRP tokenlerinin son zamanlarda harekete geçmesiyle birlikte analiste göre altcoinin kısa vadeli tablosu pek de iç açıcı görünmüyor.

Genellikle bir tokenin fiyatının artması, söz konusu projeye olan desteğin artmasıyla birlikte yaşanıyor. Ancak Ripple Labs’in eşsiz bir hizmet sunmadığı biliniyor. Şirket açık kaynaklı bir ödeme sistemi hizmeti sunuyor ve hem kripto para dünyasında hem de dış dünyadan çok sayıda rakibe sahip gibi görünüyor. Ripple’ın bu rakiplerine yetişemediği de söylentiler arasında bulunuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar