26 Mayıs 2022, Perşembe
17.5 C
İstanbul

XRP Yatırımcıları Apple’a Dava Açmaya Hazırlanıyor! İşte Nedeni

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

XRP topluluğu, kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında, dünyanın en büyük şirketi olan Apple’ı, sahte bir uygulama olan Toast Plus’ın mağazada paylaşılmasında sorumlu kabul ederek şirkete dava açacağını belirtti.

Binance indirim kodu

XRP Yatırımcıları Apple’a Toplu Bir Şekilde Dava Açıyor

Apple, bir dolandırıcılık uygulaması nedeniyle yatırımlarını kaybettiklerini iddia eden bir grup XRP yatırımcısı tarafından dava ediliyor. Sahte uygulama nedeniyle Apple’ı sorumlu tutan, Ripple tarafını temsil eden siber güvenlik uzmanı Hadona Diep, 16 Eylül tarihinde Maryland’daki federal bölge mahkemesine dava başvurusunda bulundu.

Binance indirim kodu

Anlaşmazlığın nedeni ise App Store’da yayınlanan Toast Plus adındaki bir kripto para cüzdanıydı. Söz konusu uygulama, Toast Wallet uygulamasının dolandırıcılar tarafından oluşturulan bir sahtesiydi ve davacı tarafa göre Apple, bu uygulamayı App Store’da listelediği ve üstüne silmediği için sorumlu tutulmalıydı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Diep, uygulamayı 2020 yılının Mart ayında iPhone’una indirdiğini ve gerçek olduğunu düşünerek kandırıldığını belirtti. Bir süre sonra, uygulamanın neredeyse tamamen aynı logosu nedeniyle Toast Wallet uygulamasının bir versiyonu gibi görünmesiyle birlikte Diep bir şeylerin yolunda gitmediğini anladı.

Dava başvurusunda şu ifadeler yer aldı: “Davacı taraf, Toast Plus uygulamasının, oldukça bilinir bir kripto para cüzdanı olan Toast Wallet’ın bir versiyonu olduğunu düşündü. İsim olarak oldukça benzerdiler ve bununla birlikte App Store üzerinde kullandıkları logolar da neredeyse birebir aynıydı.

Bu sahte “Toast Plus” uygulamasını kullanmadan önce Diep, popüler bir masaüstü XRP cüzdanı olan Rippex’i kullanmış ancak proje 2018 yılının Ocak ayında sona erdirilmiş. Bu yılın Mart ayında ise yatırımcı tüm tokenlerini Toast Plus uygulamasına yatırmış ancak daha sonra fark ettiği üzere hesabındaki tüm kripto paralar sıfırlanmış ve ayrıca hesabı da Ağustos ayında silinmiş. Bu andan sonra yatırımcı, bir dolandırıcılığın kurbanı olduğunu anlamış. Diep, kayıplarının 5.000 dolar civarında olduğunu belirtiyor.

İlgili Haber:  Yıllık Ortalama %200 Kazanç Elde Eden Bitcoin, Dünyayı Yendiğini Kanıtlıyor

xrp

Bununla birlikte sadece Diep değil, 2021 yılının başlarında, Reddit üzerindeki XRP topluluğunda da bazı kullanıcılar sahte Toast Wallet uygulamasının kurbanı olduklarını belirtmiş. Sahte uygulamanın, App Store aramalarında en üstte çıkan sonuçlardan biri olduğunu da belirtmek gerekiyor. Reddit’teki tartışma başladığında dolandırıcının hesabında 2 milyonun üzerinde Ripple tokeni bulunduğu belirtiliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar