2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

XRP’nin Sert Bir Düşüş Yaşamaması İçin Bu Seviyeden Yükselmesi Önemli

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

XRP fiyatı zor durumda. Bitcoin’in yakın zamandaki rallisine rağmen, aşırı satış baskısı nedeniyle bir türlü ilerleyemiyor.

Binance indirim kodu

Daha önceki haberimizde belirttiğimiz gibi, satış baskısı Spark airdropundan sonra geldi. Airdrop, yeni başlatılan bir kripto para biriminin belirli bir kripto varlığının sahiplerine dağıtılmasına izin veren bir mekanizmadır.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Spark tabiri caizse XRP sahiplerine havadan dağıtıldı. Bu nedenle, yatırımcılar Spark toplamak için XRP satın almış olabilir.

Airdrop tamamlandıktan sonra, XRP fiyatı keskin bir satış görerek düşmeye başladı. Bitcoin 17.600 doların altından 19.500 dolara çıkarken bile gerilemeye devam etti.

7 Aralık’tan bu yana XRP fiyatı, dokuz gün içinde %22’lik bir kayıpla 0.6256 dolardan 0.4811 dolara düştü.

Kısa vadede, XRP fiyatının iyileşmesi için, teknik analistler XRP’nin BTC’ye karşı toparlanmasının çok önemli olduğunu söylüyor.

Analistler, XRP/BTC çifti üzerinde 0.000024 BTC’yi kritik destek seviyesi olarak belirledi. Dolar cinsinden bakacak olursak bu, öngörülebilir gelecekte XRP fiyatı için önemli destek alanının 0.46 dolar olduğu anlamına gelir.

XRP, birkaç hafta önce analistlerin belirttiği ilgi alanına yaklaşıyor. Bu alan, %20-25’lik bir toparlanma rallisi sağlayabilecek olan 2400 satlık bölge.

Ancak XRP fiyatı 0.000024 BTC destek seviyesinde güçlü bir rahatlama görene kadar, analistler teknik olarak görüntünün hala düşüşü gösterdiğini söylüyorlar.

Koroush AK isimli kripto para tüccarı Twitter’da yayınladığı aşağı yönlü grafikle, “şu anda XRP coşkusunu anlamakta zorlandığını” vurguladı.

İlgili Haber:  ABD'de Şirket Sponsorluğundaki İlk Bitcoin Emeklilik Planları Başlatıldı

Tüccar, XRP fiyatının kilit bir kısa vadeli trend çizgisinin altında kaldığını ve bundan kurtulamayacağını belirtti. Hal böyle olunca da güçlü hacimle trend çizgisini kırıncaya kadar teknik olarak yakın vadede temkinli kalacaktır.

Ancak, Bitcoin yeni bir boğa döngüsü görürse ve Kasım ayında görüldüğü gibi yeni bir altcoin çılgınlığı ortaya çıkarsa, XRP fiyatı bir kez daha yeni bir ivme görebilir.

Örnek olarak, Bitcoin 19.000$’a yükselmeye başladığında, XRP fiyatı 24 Kasım’da Binance’de 0.7839$ ile zirveye ulaştı. Sadece Binance’deki BTC/USDT çifti üzerindeki hacmi 1 milyar doları aşarak ticaret faaliyetinde Ethereum’u kısa bir süre geride bıraktı.

XRP’nin piyasa değeri 21 milyar doları aşsa da, fiyatının 1 doların altında olması onu ucuz gösterebilir.

Analistlere göre bireysel tüccarlar için 1 doların altındaki tokenleri satın almak psikolojik bir şeydir. Pek çok insan kripto paraya ilk girdiğinde XRP’yi “çok ucuz” olduğunu düşündüğü için satın aldığını belirtiyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar