Yakında Counter-Strike Oynayarak Bitcoin Kazanabileceksiniz

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bitcoin startup ZEBEDEE, popüler PC oyunundaki rekabet yoluyla BTC kazanmasına olanak tanıyan CS: GO sunucularını piyasaya sürecek.

blank

Haberin Özeti

  • PC oyunu Counter-Strike: Global Offensive, yeni bir Bitcoin entegrasyonu kazanıyor.
  • Oyuncular, oyunu oynayarak ve iyi performans göstererek küçük miktarlarda BTC kazanacaklar.
  • Startup ​​ZEBEDEE, Bitcoin için Infuse teknolojisi ile bu hafta ilk sunucuları piyasaya sürecek.

Kripto oyunları, The Sandbox ve Axie Infinity gibi orijinal oyunlarla ivme kazanıyor. Ancak son olarak piyasadaki en büyük geleneksel oyunlardan bazılarına da kripto teknolojisinin entegre edildiği haberleri duymaya başlıyoruz.

blank

Şirket, İlk Sunucuları Bu Hafta Piyasaya Sürüyor

Bu anlamdaki son örneklerden biri Enjin’in Minecraft sunucularındaki değiştirilemez token (NFT) kripto varlıklarını kullanmaya yönelik eklentisi idi.

İşte bu alanda biraz kripto para kazandırabilecek teknolojilerden bir yenisi: Bu hafta, Bitcoin startup ZEBEDEE, kullanıcıların oyun içinde küçük miktarlarda Bitcoin kazanmalarına olanak tanıyan teknolojisi Infuse’u ve onu uygulayacak popüler PC oyunu Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO) açıkladı. Oyunla ilgili ilk sunucular bu hafta piyasaya sürülecek.

ZEBEDEE’nin kurucu ortağı ve CEO’su Simon Cowell’e göre, haberler şimdiden oyun dünyasında çok fazla ses getirdi.

Cowell, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “CS: GO ile Bitcoin entegrasyonumuzun duyurusu, oyuncular arasında daha önce blockchain oyunlarında görmediğimiz bir şekilde yankı uyandırdı. Kapasiteyi çok yakında genişletmeyi planlıyoruz. Nihayet kriptonun ana akım oyunlara sızmasını sağladığımıza dair içimizde iyi bir his var.” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

CS: GO Oyuncuları Ne Kadar Bitcoin Kazanacak?

Peki kazanç sistemi nasıl çalışacak? ZEBEDEE’nin Infuse sunucularından birinde CS: GO oynarken, 100 satoshi kadar küçük bir miktarda BTC ödemek için akıllı telefon uygulamasıyla maçın başında bir QR kodu tarayacaksınız (1 satoshi = 1 / 100.000.000 BTC). Oyunun seyri boyunca, toplam oyun puanınızın yüzdesine ve oyundaki rakipleri alt etme sayınıza bağlı olarak potansiyel kazancınız artacaktır.

Sonunda, başarılı bir maç geçirdiyseniz, günü satın aldığınızdan daha fazla satoshi ile bitirebilirsiniz.

Ödül miktarları nispeten küçük olsa da, oyuncular için bir oyun oynarken “sats biriktirmek” ve biraz Bitcoin kazanmak oldukça önemli bir fırsat olacaktır. Valve’in oynaması ücretsiz nişancı oyunu CS: GO düzenli olarak 1 milyondan fazla eşzamanlı kullanıcıyı sisteminde bulunduruyor. Oyun, geçen yılın başlarında tahmini olarak 24 milyon aylık aktif oyuncuya ulaşmıştı. Bu nedenle de ZEBEDEE, CS: GO dünyasında büyük bir potansiyel görüyor.

Amatör Oyuncular İçin Büyük Bir Fırsat

Cowell’e göre şirket, bu hafta 10 sunucuyu başlatmayı planlıyor. Oyuncuların Infuse destekli sunuculara erişim elde etmek için ZEBEDEE’nin masaüstü uygulamasını indirmeleri gerekiyor. ZEBEDEE, ek oyuncuları barındırmak için ilerleyen süreçte daha fazla sunucu eklemeyi planlıyor.

Cowell, CS: GO oyuncularının Bitcoin kazanma fırsatının, en çok da profesyonel e-spor sahnesinin bir parçası olmayan amatör ve sıradan oyunculara fayda sağlayacağına inanıyor. Ancak nihai etkinin rekabetçi oyunlarda daha geniş kapsamlı olacağının da altını çiziyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend