7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

ABD’li İşletmeler Yakında Dogecoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başlayabilir!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Favori fast food restoranınızda  Dogecoin ile ödeme yapmak ister miydiniz? Kripto para ödeme işlemcisi BitPay Inc ile dünyanın en büyük pos cihazı üreticilerinden biri olan Verifone arasındaki yeni işbirliği tam olarak bunu amaçlıyor. Bu yılın sonlarında, en yeni Verifone cihazları ABD’li işletmelerden çok sayıda kripto para cüzdanı ve tokeni için ödeme kabul edecek. Anlaşmanın detayları paylaşılmadı.

Binance indirim kodu

Birçok kullanıcının spekülasyonlar üzerine odaklandığı ve işletmelerin fiyat oynaklıklarından çekindikleri kripto para sektörünün amacı her daim kripto paraların satın alımlar için yaygın bir şekilde kullanılması olmuştu. BitPay ise, satın alım işlemlerinin direkt olarak anında bir şekilde itibari para birimlerine çevrilerek işletme sahiplerinin hesaplarına aktarılmasını sağlayarak fiyat hareketliliklerine karşı daha fazla korunma vaat ediyor.

Binance indirim kodu

Şirketin verilerine göre, BitPay halihazırda aylık olarak 60.000 adet işlem gerçekleştiriyor ve bunların yarısı Bitcoin üzerinden yapılıyor. Karşılaştırma yapmak gerekirse, Visa Inc, günlük olarak 150 milyon adet işleme aracılık ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Verifone CEO’su Mike Pulli, verdiği röportajında şunları söyledi: “Tüketicilere seçenekler sunmak istiyoruz. Pizzalarını Visa ya da AmEx ya da kripto paralar ile satın almak isterlerse bu onların tercihidir. Bizim amacımız, tüketicilere tercih ettikleri yol ile ödeme yapabilme esnekliğini sunabilmek olmalı.”

Kripto Paralar ile Ödemeler Kolaylaşacak

Günümüzde kripto paraları alışverişlerde kullanmak gerçekten de zorlu bir süreç olabiliyor. En kötü senaryoda müşteriler kripto paralarını ilk olarak bir borsaya gönderiyor, borsada bu coinleri sattıktan sonra itibari para birimlerini harcayabilmek için banka hesaplarına aktarıyor. Bazı insanlar ise kripto paralarını hediye çeki satın almak için kullanıyor. Diğerleri ise Coinbase Global Inc tarafından sağlanan ve Visa geçen her yerde kripto para kullanılmasını sağlayan banka kartlarına yöneliyor.

İlgili Haber:  Financial Times: Kripto Para Fiyatları Muhtemelen Dik Bir Şekilde Düşecek

Verifone ise kripto para ödemelerini daha kolay bir hale getirilmesini talep eden son şirket oldu. Geçtiğimiz hafta sosyal medya platformu Twitter, kullanıcıların Bitcoin ile bahşiş vermelerini sağlayacaklarını açıklamıştı. Pulli, işletmelerin kripto para ödemeleri konusuna yoğun ilgi gösterdiklerini de söyledi: “Gerçekten de güzel bir talep yoğunluğu var. İşletmeler bu konuya çok fazla ilgi gösteriyor. Kripto paraların kapasiteleri daha çok bilinir hale geldiğinde telefonlarımızın susmayacağına inanıyorum.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar