30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Yalnızca 7 Dolarlık İşlem Ücreti ile 1 Milyar Dolarlık Ethereum Transferi Gerçekleştirildi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bugün 1 milyar Doların üzerinde Synthetix Ağ tokeni, sadece 7.54 Dolarlık bir işlem ücreti karşılığında taşındı.

Binance indirim kodu

Blockchain gezgini Etherscan’a göre, birisi Ethereum ağına değeri 1 milyar Doların biraz üzerinde olan 74.6 milyon Synthetix Ağ Tokenini (SNX) aktardı; ve bunu yapmak için yalnızca 7.54 Dolarlık bir işlem ücreti ödedi.

Binance indirim kodu

Bugüne Kadarki En Büyük Kripto Para İşlemlerinden Biri Yapıldı

Para, “Synthetix: Reward Escrow” adlı bir sözleşmeden aktarıldı. Synthetix, Ethereum’da varlığa sabitlenmiş sentetik token ticareti sağlayan merkezi olmayan bir finans (DeFi) protokolüdür. Örneğin, bir token Tesla hisselerinin fiyatına sabitlenebilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu transferin, bugüne kadarki en büyük tek kripto para işlemlerinden biri olabileceği düşünülüyor. Geçen yaz, bir Bitcoin cüzdanı 101.857 BTC’yi taşıyarak 1 milyar Dolarlık transfer gerçekleştirmeye yaklaşmıştı. O zamanlar bu değer 933 milyon Dolar seviyesinde idi. Öte yandan, bu işlem bugünkü fiyatlarla yapılsaydı yaklaşık 4 milyar Dolara denk gelecekti.

SNX işlemi kendi başına etkileyici olsa da Twitter kullanıcıları, Ethereum işlem ücretlerinin yine de günlük kullanım için hala biraz yüksek olduğunu belirtiyor. Yalnızca birkaç Dolar değerinde token taşımak istiyorsanız, 7 Dolarlık bir ücret önemli ölçüde pahalı hale gelir.

Ethereum Genellikle Mikro İşlemlerde Tercih Ediliyor

Geçen Mayıs ayında tüm Ethereum işlemlerinin yarısından fazlası 20 Doların altındaki transfer işlemleri idi; ayrıca yapılan işlemlerin %80’i de 90 Doların altındaydı. D5’in kurucu ortağı olan veri bilimci Alex Svanevik’e göre bu, insanların genel olarak Ethereum’u nasıl kullandıklarını yansıtan bir istatistik.

Svanevik, Ethereum’un mikro işlemlere odaklanan birçok DeFi projesi için tercih edilen bir ağ olduğunu açıkladı. Ek olarak, madencilik havuzları, bahis uygulamaları ve borsalar için de Ethereum’un popüler bir merkez olarak değerlendirilebileceğini belirtti.

İlgili Haber:  Dogecoin %225 Değer Kazanarak Beşinci En Büyük Kripto Para Oldu

Ancak, DeFi’nin geçtiğimiz Eylül ayında büyük bir patlama yaşamasından bu yana Ethereum işlem ücretleri de fırladı. Kısa bir süre önce, Ethereum’un ana akım benimseme için uygun olup olmadığı konusundaki tartışmaları yeniden alevlendiren işlem ücretleri neredeyse %400 oranında yükseldi.

Pek çok proje ikinci katman ölçeklendirme çözümleri üzerinde çalışsa da henüz yüksek ücretlere bir çözüm olduklarını kanıtlayamadılar.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar