1 Ekim 2022, Cumartesi
19.6 C
İstanbul

Yaptırım Uygulanan Rus Oligarkların ve Milyarderlerin Tek Bir Seçeneği Var: Bitcoin

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Londra merkezli bir avukatın BBC’ye yaptığı açıklamada, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından ciddi mali kısıtlamalardan etkilenen Rus oligarkların ve milyarderlerin tek seçeneğinin Bitcoin olduğu belirtildi.

Binance indirim kodu

Birden fazla zengin Rus işadamı ile çalışan Hukuk firması W Legal’ın CEO’su Nigel Kusher BBC’ye verdiği demeçte, “Rus milyarderlerin en önemli sorunları nakitlerini nereye taşıyacakları. Rusya’ya taşımak istemedikleri kesin” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

“Bunlardan bazıları bitcoin satın alacaktır,” diyen Kusher, uluslararası yaptırımların hedef aldığı belirli Rus oligarkları ve milyarderler için Bitcoin’in “tek seçenek” olduğunu da sözlerine ekledi.

Yaptırım listesine girdikten sonra dünyada hiçbir banka sizinle iş yapmaz, öyleyse paranızı nereye taşıyabilirsiniz ki?

Bir kripto araştırma şirketi olan Chainalysis’in verilerine göre, Rus rublesi ile kripto paralar arasındaki ticaret, Ukrayna’ya yönelik saldırının başlamasından bu yana iki katına çıkarken, dünya çapındaki kripto borsaları geçen hafta Rus kullanıcıları engelleme yönünde toplumsal baskı altına girdi.

Uzmanlar her ne kadar Rusya’nın yaptırımlardan kaçmak için kripto para kullanmasının zannedildiği kadar kolay olmayacağını söylese de, AB, Rusya’nın ekonomik yaptırımları atlatmak için kripto para kullanmamasını sağlamak için önlemler almayı düşünüyor. ABD ve Birleşik Krallık hükümetleri, kripto para işlemlerinin Rusya’ya ve Rusya’dan para taşımak için gizli bir yol haline gelebileceğine dair endişelerini de dile getirdiler.

Ukrayna başbakan yardımcısı Mykhailo Fedorov geçtiğimiz günlerde kripto borsalarına Rus kullanıcıları engelleme çağrısında bulunmuştu. Ancak borsalar bu çağrıya olumlu cevap vermemişti. Eski ABD başkan adayı Hillary Clinton bu çağrıya uymayan borsaları eleştirmişti.

Bu hafta İngiltere, Rus şirketlerini ve bankalarını sekteye uğratmak için tasarlanmış ekonomik yaptırımları açıkladı ve Rus oligarklarla çalışan hukuk firmalarını uyardı. İngiliz hükümeti ayrıca Bitcoin ve diğer kripto paraların transferini önlemek için de yeni önlemler açıkladı.

İlgili Haber:  Putin’in Rakibi Rus Muhalif Lider Navalny, Seçim Kampanyası İçin 658 Bitcoin Satın Aldı

Haftanın başlarında, ABD başkanı Joe Biden, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı karşısında önümüzdeki günlerde daha fazla ekonomik yaptırım olabileceği konusunda uyardı.

Biden, “Yatlarınızı, lüks dairelerinizi, özel jetlerinizi bulmak ve ele geçirmek için Avrupalı müttefiklerimizle birleşiyoruz. Haksız kazançlarınızı almak için geliyoruz” dedi.

Dün Avrupa Birliği, yaptırım uygulanan kişiler listesine 26 zengin Rus’u ekledi.

Bu durumda Rus milyarderlerin tek seçeneği kalmış gözüküyor — Bitcoin.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar