Yatay İlerleyen Bitcoin Fiyatı; DeFi, Ethereum ve Altcoinlerin Yükselmesine İzin Veriyor

Son iki gündür Bitcoin fiyatı 14.800 dolar ile 15.500 dolar aralığında işlem görse de 15.500 doları desteklemek için ciddi bir mücadele verdi. Bitcoin’in daha yüksek düşüşler göstermeye devam etmesine ve fiyat aralığının dışına çıkmaya çalışmasına rağmen 15.500 dolarda dirençle karşı karşıya kalması dikkat çekti.

Bitcoin fiyatı bir ileri bir geri sıçramaya devam ederken altcoinler ve belirli DeFi tokenleri ise fiyat sağlamlaştırma aşamasında sermayeleştirildi ve yükselişe geçti. 

Messari’nin bugün erken saatlerde attığı bir tweet’te belirttiği üzere Yearn Finance (YFI), AAVE, Balancer ve UNI gibi DeFi tokenlerinin tümü çift basamaklı sayılara ulaştı. En önemlisi, YFI 5 Kasım’da 7.444 dolara düştükten sonra kabaca %160 oranında değer kazandı ve son iki günde token, %175 oranında yükselerek 25.87 dolardan 70.91 dolara çıkarken AAVE ise mutlak bir düşüş yaşadı. 

Merkezi olmayan borsaların hacimleri artış gösteriyor

Bu tokenlerin yanı sıra, merkezi olmayan borsalardaki bir avuç küçük sermaye tokeni de kazanç sağladı ve Dune Analytics’ten gelen veriler, yatırımcıların DeFi alanında yeniden daha aktif hale gelmeye başladığını gösterdi. 

Merkezi olmayan borsaların (DEX) hacimleri arttıkça günlük aktif kullanıcı sayısı da artmaya başladı; bu da bugün sektörün yeni bir rekora ulaşmasını sağladı. DeFi Pulse, DEX platformlarında kilitlenen toplam değerin 12.87 milyar dolara yükseldiğini kaydetti. 

Altcoinler tarihsel olarak yükselme eğilimi sergiliyor

Bir altcoin sezonu aramak için muhtemelen çok erken olsa da Ether (ETH) tekrar yükselişe geçti ve son 3 saat içinde 466.60 dolara yükseldi.

Analistler ayrıca ETH/BTC çiftinin düşüş trendinden koptuğunu ve şu anda 0.32323 sats direncine doğru yükseldiğini belirtti. 

Tarihsel olarak altcoinlerBitcoin fiyatı yatay olduğunda yükselme eğiliminde oluyor ve Ether’in güçlendirici temelleri, DeFi ve altcoinlerin bir trend değişikliğinin eşiğinde olabileceğinin bir işareti olabiliyor. 

Bitcoin’in gidişatına göre kripto piyasası yön değiştirebilir

Kısa vadede kripto para tüccarları, BTC’nin fiyatını yükseltmek için 15.500 dolardan 16.000 dolara dönüp dönmeyeceğini görmeyi bekliyor. Alternatif olarak BTC fiyatının önümüzdeki günlerde yatay bir şekilde ilerlemeye devam etmesi durumunda ise en iyi DeFi tokenlerinden bazılarından ve bir avuç altcoin’den devam eden bir ilerleme olası görünüyor. 

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?
  Analistler Bitcoin'in 100.000 Doları Geçeceğini ve Altcoinlerin Düşeceğini Öngörüyor

Bir Cevap Yazın