2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Yatırım Bankası Goldman Sachs, Ethereum ve DeFi Alanına Yöneliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Goldman Sachs Innovate DeFi ve Blockchain Equity ETF, yatırım bankasının dikkat çeken yeni hizmetleri olacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Goldman Sachs en büyük geleneksel yatırım bankalarından biridir.
  • Banka, geleneksel ETF’lere benzeyen bir DeFi fonu başlatacak.

Yatırım bankası Goldman Sachs, son aylarda Ethereum ve merkezi olmayan finansa (DeFi) yöneldi.

Binance indirim kodu

Goldmans Sachs’ın ETF’si Diğerlerinden Farklı Olacak

Bugün Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan bir dosyalamaya göre, Goldman Sachs, sektördeki şirketlerle bağlantılı bir borsa yatırım fonu (ETF) sunmaya hazır.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Banka, Goldman Sachs Innovate DeFi ve Blockchain Equity ETF’nin yatırımcılara “blockchain teknolojisinin temaları ile uyumlu” ve “finansın dijitalleşmesine” katkı sağlayan şirketlere yatırım yapmasına olanak vereceğini belirtti.

ETF, bir varlığı veya varlık grubunu izleyen ve geleneksel borsalarda hisse senedi gibi alınıp satılabilen bir yatırım ürünüdür. SEC, yatırımcılara dijital varlığı kendileri depolamak ve güvenceye almak zorunda kalmadan BTC’ye erişim sağlayacak olan Bitcoin ETF’leri için bir hayli başvuru aldı; ancak henüz hiçbirini onaylamadı.

Goldman Sachs’ın kripto varlıklardan ziyade şirket hisselerine bağlı olan önerisi ise bu anlamda SEC nezdinde daha yüksek bir başarı şansına sahip olabilir.

Goldman Sachs, Ethereum Opsiyonları İçin Ticaret Başlatmayı Planlıyor

Goldman, fonun “Solactive Merkezi Olmayan Finans ve Blockchain Endeksinin performansına” karşılık gelecek şekilde tasarlanacağını söyledi. Ancak, Alman endeks fonu üreticisi, web sitesinde böyle bir ETF’yi şimdilik listelemiyor.

Bununla birlikte, Solactive’in Blockchain Teknolojisi Performans Endeksi, Nokia, Facebook, Google’ın ana şirketi Alphabet’in yanında Mastercard ve Paypal gibi büyük şirketleri içeriyor.

Öte yandan Goldman Sachs, Haziran ayında blockchain altyapı firması Blockdaemon için düzenlenen 28 milyon Dolarlık bir finansman turuna katkı sağlamıştı. O ayın ilerleyen günlerinde yaptığı duyuruda ise banka, önümüzdeki aylarda Ethereum opsiyonları için ticaret başlatma planlarını açıkladı. Ancak bu konuda henüz detaylı bir duyuru yayınlanmadı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar