1 Ekim 2022, Cumartesi
22.7 C
İstanbul

Yatırım Firması Guggenheim, New York’ta Bir “Blockchain Tower” İnşa Etmek İstiyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Yatırım firması Guggenheim’ın kurucu ortağı Todd Morley, Manhattan’da dünyanın en büyük NFT müzesini de içerecek bir “blockchain tower (blok zinciri kulesi)” inşa etmek için yeni bir projeye destek veriyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Finansal hizmetler devi Guggenheim, New York’ta bir “blockchain tower” inşa edecek.
  • Blockchain Tower, uzaklık kanıtı adı verilen bir fikir birliği mekanizmasını kullanarak gökdelene belirli uzaklıktaki herkesin ağa erişmesine olanak sağlayacak.
  • Blockchain Tower’da ayrıca “dünyanın en büyük NFT müzesi” de yer alacak.

Finansal hizmetler devi Guggenheim Partners’ın kurucu ortağı Todd Morley, New York’ta bir “blockchain tower” inşa ediyor. Bloomberg TV’ye verdiği demeçte Morley, “Söz konusu kule, şehirdeki blockchain tabanlı iletişimi ve ticareti geliştirmek için tasarlanmış bir kablosuz ağ içerecek.” dedi.

Binance indirim kodu

Blockchain Tower Ne İşe Yarayacak?

JDS Development Group, kuleyi Morley’in mevcut projesi Overline Network ile ortaklaşa inşa edecek. Overline, Bitcoin de dahil olmak üzere farklı blok zincirlerini merkezi olmayan finans (DeFi) dünyasına bağlayan bir “birlikte çalışabilirlik protokolü” geliştiriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Morley’in tamamen yeni bir bina mı inşa edeceği yoksa mevcut bir yapıyı mı düzenleyeceği henüz belli değil.

Bu kulenin inşa edilmesindeki temel fikir ise, Proof-of-Distance (Uzaklık Kanıtı) fikir birliği mekanizmasını kullanan Overline’ın yardımıyla, gökdelene belirli bir uzaklıktaki herkesin ağa erişimini sağlamaktır. Gelecekte ağ, şehirdeki daha fazla binaya ulaşmak için genişleyebilir. Konu ile ilgili Morley, “Overline Network, kripto madenciliğine bile izin verecek bir hızda kullanılabilen kablosuz iletişimi dağıtmak için yeni bir yol geliştirdi.” dedi.

Blockchain Tower’da Dünyanın En Büyük NFT Müzesi Yer Alacak

Kule ayrıca dijital sanat tokenlerine özel olarak olarak tasarlanmış “dünyanın en büyük NFT müzesini” de içerecek. Değiştirilemeyen tokenler (NFT), dijital ortama sahiplik kanıtı sağlayan ve görüntüler, müzik, GIF’ler gibi çok çeşitli dijital içerikle bağlı olarak üretilebilen kriptografik olarak benzersiz tokenlerdir. NFT piyasası, özellikle 2021 başından bu yana rekor bir hızla büyüdü.

İlgili Haber:  Bitcoin, S2F Model Fiyatıyla Yeniden Birleşerek 100 Bin Dolarlık BTC Fiyatını Tam Rayına Oturtuyor

Ek olarak Morley, kişisel olarak da Bitcoin’e yatırım yaptığını açıkladı: Ancak, Bloomberg TV’ye verdiği demeçte, piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para olan Ethereum’un akıllı sözleşmeler yoluyla çok daha yüksek bir faydaya ve potansiyele sahip olduğununun da altını çizdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar