Yatırım Firması Guggenheim, New York’ta Bir “Blockchain Tower” İnşa Etmek İstiyor

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Yatırım firması Guggenheim’ın kurucu ortağı Todd Morley, Manhattan’da dünyanın en büyük NFT müzesini de içerecek bir “blockchain tower (blok zinciri kulesi)” inşa etmek için yeni bir projeye destek veriyor.

blank

Haberin Özeti

  • Finansal hizmetler devi Guggenheim, New York’ta bir “blockchain tower” inşa edecek.
  • Blockchain Tower, uzaklık kanıtı adı verilen bir fikir birliği mekanizmasını kullanarak gökdelene belirli uzaklıktaki herkesin ağa erişmesine olanak sağlayacak.
  • Blockchain Tower’da ayrıca “dünyanın en büyük NFT müzesi” de yer alacak.

Finansal hizmetler devi Guggenheim Partners’ın kurucu ortağı Todd Morley, New York’ta bir “blockchain tower” inşa ediyor. Bloomberg TV’ye verdiği demeçte Morley, “Söz konusu kule, şehirdeki blockchain tabanlı iletişimi ve ticareti geliştirmek için tasarlanmış bir kablosuz ağ içerecek.” dedi.

blank

Blockchain Tower Ne İşe Yarayacak?

JDS Development Group, kuleyi Morley’in mevcut projesi Overline Network ile ortaklaşa inşa edecek. Overline, Bitcoin de dahil olmak üzere farklı blok zincirlerini merkezi olmayan finans (DeFi) dünyasına bağlayan bir “birlikte çalışabilirlik protokolü” geliştiriyor.

Morley’in tamamen yeni bir bina mı inşa edeceği yoksa mevcut bir yapıyı mı düzenleyeceği henüz belli değil.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bu kulenin inşa edilmesindeki temel fikir ise, Proof-of-Distance (Uzaklık Kanıtı) fikir birliği mekanizmasını kullanan Overline’ın yardımıyla, gökdelene belirli bir uzaklıktaki herkesin ağa erişimini sağlamaktır. Gelecekte ağ, şehirdeki daha fazla binaya ulaşmak için genişleyebilir. Konu ile ilgili Morley, “Overline Network, kripto madenciliğine bile izin verecek bir hızda kullanılabilen kablosuz iletişimi dağıtmak için yeni bir yol geliştirdi.” dedi.

Blockchain Tower’da Dünyanın En Büyük NFT Müzesi Yer Alacak

Kule ayrıca dijital sanat tokenlerine özel olarak olarak tasarlanmış “dünyanın en büyük NFT müzesini” de içerecek. Değiştirilemeyen tokenler (NFT), dijital ortama sahiplik kanıtı sağlayan ve görüntüler, müzik, GIF’ler gibi çok çeşitli dijital içerikle bağlı olarak üretilebilen kriptografik olarak benzersiz tokenlerdir. NFT piyasası, özellikle 2021 başından bu yana rekor bir hızla büyüdü.

Ek olarak Morley, kişisel olarak da Bitcoin’e yatırım yaptığını açıkladı: Ancak, Bloomberg TV’ye verdiği demeçte, piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para olan Ethereum’un akıllı sözleşmeler yoluyla çok daha yüksek bir faydaya ve potansiyele sahip olduğununun da altını çizdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend