29 Ocak 2022, Cumartesi
6.6 C
İstanbul

Yatırım Firması Invesco, Bitcoin ETP Başlattığını Duyurdu: Bitcoin ETP Nedir?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

ABD’de uzun zamandır bir Bitcoin ETF bekleyişi devam ediyor; ancak Avrupa’daki yatırımcılar Invesco sayesinde artık benzer bir ürüne erişebilecek: Bitcoin ETP.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ABD merkezli küresel yatırım şirketi Invesco, Bitcoin destekli ilk Avrupa borsada işlem gören ürününü (ETP) başlattı.
  • Bir ETP, temel alınan bir varlığın veya finansal aracın performansını izler ve bu anlamda borsada işlem gören bir fona (ETF) benzer.

Yönetimi altında 1.3 trilyon Dolarlık varlığa sahip olan ABD merkezli küresel yatırım şirketi Invesco, Bitcoin destekli ilk Avrupa borsada işlem gören ürününü (ETP) başlatmak için kripto veri sağlayıcısı CoinShares ile ortaklık kurdu.

Binance indirim kodu

Bitcoin ETP Nedir?

Bir ETP, temel alınan bir varlığın veya finansal aracın performansını izler ve bu anlamda borsada işlem gören bir fona (ETF) benzer. Geleneksel yatırımcılar, bu finansal araçlar sayesinde direkt olarak BTC’yi ellerinde tutmak zorunda kalmadan dolaylı olarak lider kripto paraya yatırım yapabilirler. Kripto para destekli ETP’ler, Avrupa’da özellikle de Almanya ve İsviçre’de gün geçtikçe çekiş kazanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Almanya’nın hisse senetleri ve borsada işlem gören fon borsası Deutsche Börse Xetra’da işlem görecek olan Invesco Physical Bitcoin ETP (BTIC), %100 oranında Bitcoin varlıkları tarafından desteklenecek.

BTIC ile İlgili Detaylar

BTIC, fiyat performans verimi sunmak için “CoinShares Bitcoin Saatlik Referans Oranı” endeksini takip edecek ve yıllık olarak sabit %0.99 oranında ücret alacak. Yeni ürün için saklama hizmetleri ise Financial Conduct Authority’ye (FCA – Mali Davranış Otoritesi) kayıtlı İngiltere merkezli bir kripto para şirketi olan Zodia Custody tarafından sağlanacak.

Invesco ayrıca SEC Başkanı Gary Gensler’in ılımlı açıklamalarının ardından Ağustos ayında Bitcoin vadeli işlemleri ETF’si başlatmak için başvuru yapan ilk ABD firmalarından biriydi. Ancak firma, Ekim ayında bu başvurusunu geri çektiğini açıkladı. Şimdi Invesco, Avrupa pazarına yönelmiş gibi görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend