26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Yatırım Firması VanEck, Ethereum Vadeli İşlemlerine Dayalı Bir ETF Başlatmayı Planlıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Yatırım firması VanEck, Ethereum vadeli işlemlerine dayalı bir ETF başlatmak için SEC’e başvuruda bulundu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Yatırım firması VanEck, Ethereum vadeli işlemlerine dayalı bir ETF başlatmak için SEC’e başvuruda bulundu.
  • VanEck’in Ethereum vadeli işlemleri ETF’si onaylanması halinde ABD’de bir ilk olacak.

Yatırım şirketi VanEck, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) Ethereum vadeli işlemlerine dayalı bir borsa yatırım fonu (ETF) başlatmak için başvuruda bulundu.

Binance indirim kodu

Başvuruya göre, VanEck’in fonu ETH vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yaparken; doğrudan Ethereum fiyatına veya diğer kripto paralara yatırım yapmayacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

VanEck, WisdomTree ve Kryptoin gibi, doğrudan Ethereum fiyatına bağlı olacak bir ETF başlatmak için de geçtiğimiz süreçte ayrıca bir SEC başvurusu yapmıştı.

Ancak SEC, bugüne kadar Ethereum ve Bitcoin gibi kripto paralara doğrudan yatırım yapmayı amaçlayan herhangi bir ETF’yi henüz onaylamadı.

VanEck’in Kripto ETF’sine Giden Yolculuğu

VanEck’in bir Bitcoin ETF başlatmak için yaptığı başvurular, SEC tarafından defalarca ertelendi. Firma, Eylül 2019’da başvurusunu geri çekmeden önce ilk olarak 2018’de bir Bitcoin ETF dosyalamasında bulunmuştu.

VanEck’in bir Bitcoin ETF başlatmak için yaptığı son girişim ise birçok farklı firma ile birlikte Aralık 2020’de geldi.

SEC ve Kripto Endüstrisi

Ancak yeni SEC Başkanı Gary Gensler’in kripto yatırım ürünlerine daha sıcak bakacağına dair kripto endüstrisinde bir süredir devam eden umutlu bakış artık güç kaybetmiş görünüyor.

Gary Gensler, selefleri tarafından sergilenen temkinli yaklaşımı sürdürdü; ve bir Bitcoin ETF’sini yalnızca “katı kurallar altında” onaylamaya açık olacağını ve bunun da doğrudan Bitcoin’e yatırım imkanı sunamayacağını belirtti.

VanEck’in Ethereum vadeli işlemleri ETF’si onaylanması halinde ABD’de bir ilk olacak; ancak kuzey komşusu Kanada, Purpose Investments, Evolve ve CI Global Asset Management’ın Ethereum ETF başvurularını halihazırda onayladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar