1 Temmuz 2022, Cuma
25.7 C
İstanbul

Yatırım Şirketi Guggenheim, 500 Milyon Dolarlık Bitcoin Yatırımı Yapmayı Düşünüyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Yatırım şirketi, öncü kripto para Bitcoin’e 500 milyon Dolarlık büyük bir yatırım yapabilir.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Guggenheim Partners, Cuma günü SEC’e, Grayscale Bitcoin Trust aracılığıyla Makro Fırsatlar Fonu’nun %10’unu (500 milyon Dolar kadar) Bitcoin’e yatırma hakkını saklı tutacaklarını ifade eden bir not gönderdiler.
  • Guggenheim, kripto para piyasasını takip eden en son geleneksel yatırım firmalarından biridir.
  • Ancak firma, yatırımın içerdiği risklere de dikkat çekiyor.

Küresel yatırım şirketi Guggenheim Partners, Bitcoin’e yüz milyonlarca Dolarlık yatırım yapmayı düşünüyor.

Binance indirim kodu

Firma, Cuma günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na başvurarak 5.3 milyar Dolarlık Makro Fırsatlar Fonu’nun net varlık değerinin %10’unu Grayscale Bitcoin Trust aracılığıyla kripto para birimine koyma hakkını saklı tutacağını açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu, Guggenheim’ın kripto para birimine 500 milyon Dolara kadar nakit yatırım yapabileceği anlamına geliyor.

Yatırım Grayscale Bitcoin Trust Aracılığıyla Yapılacak

İletilen notta, “Guggenheim Makro Fırsatlar Fonu, Bitcoin’e yatırım yapmak için özel olarak sunulan yatırım aracı Grayscale Bitcoin Trust’a (GBTC) net varlık değerinin %10’unu kadar yatırım yaparak dolaylı yoldan Bitcoin yatırımı gerçekleştirmek isteyebilir.” ifadesi yer aldı.

GBTC, yatırımcıların büyük Bitcoin havuzlarına sahip tröstlerdeki hisse alım satımına izin verir. Dünyanın en büyük kripto hedge fonu olarak, yatırımcıların bu hisseleri borsada alıp satmasına olanak tanıyan GBTC sayesinde yatırımcılar, varlığı ellerinde tutmakla uğraşmak zorunda kalmaz.

Guggenheim’ın Makro Fırsatlar Fonu, Guggenheim Partners fonlarından biridir ve yatırımcılardan gelen toplam 5.3 milyar Dolarlık nakit parayı işlemektedir.

Firmanın gelecekteki olası yatırımı, Bitcoin’in müşterileri için güvenli bir bahis olabileceği anlamına geliyor.

Bitcoin Yatırımının Bazı Riskleri Var

Ancak SEC’e gönderilen not, kripto para birimlerine yatırım yapmanın risklerinden de bahsediyor.

İlgili Haber:  Reddit’in Fortnite Kripto Puanları, Nakit Karşılığında Satılabilecek

Bahsi geçen notta, “Aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklanan diğer yatırım araçlarına yatırım yapmanın genel risklerine ek olarak; fonun kripto para birimindeki dolaylı yatırımlarının değeri, kripto para biriminin değerinde oldukça değişken olabilen dalgalanmalara tabidir.” ifadesi yer alıyor.

SEC’e gönderilen belgede, ayrıca, “Kripto para, sınırlı bir geçmişe sahip yeni bir teknolojik yeniliktir; bu oldukça spekülatif bir varlıktır ve gelecekteki düzenleyici eylemler veya politikalar, Fon’un kripto para birimine dolaylı yatırımının değerini olumsuz ölçüde sınırlayabilir.” eklemesi de yapılıyor.

New York merkezli firma, Bitcoin’e ilgi gösteren en son Wall Street kurumu olarak dikkat çekiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar