28 Mayıs 2022, Cumartesi
25.2 C
İstanbul

Yatırım Şirketi Invesco, SEC’e İki Adet Kripto ETF Başvurusunda Bulundu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Atlanta merkezli yatırım şirketi Invesco, müşterilerine kripto pazarını takip eden hisse senetlerine yatırım yapma imkanı sunacak iki adet ETF başvurusunda bulundu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ABD merkezli yatırım şirketi Invesco, iki adet kripto ETF başlatmak için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna başvuruda bulunduğunu açıkladı.
  • SEC’in masasında halihazırda 10’un üzerinde kripto ETF başvurusu bulunuyor.
  • Ancak 2013 yılındaki ilk ETF başvurusundan bu yana SEC, hiçbir başvuruyu onaylamadı.

Yönetimi altında 1.3 trilyon Dolarlık varlığa sahip olan ABD merkezli yatırım şirketi Invesco, kriptoya özgü borsa yatırım fonları (ETF) başlatmak için SEC’e iki başvuruda bulundu. Kripto ETF başlatmak için halihazırda SEC’e başvuruda bulunmuş 10’dan fazla şirket olduğu belirtiliyor.

Binance indirim kodu

SEC, Henüz Hiçbir Kripto ETF Başvurusunu Onaylamadı

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 2013 yılında Winklevoss ikizlerin yaptığı ilk kripto ETF başvurusundan bu yana; hiçbir ETF başlatma isteğini onaylamadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Invesco’nun başlatmayı planladığı ETF’ler ise, kripto madenciliği firmaları, Bitcoin ve diğer kripto varlıklara sahip şirketler gibi endüstriye entegre çeşitli hisse senetlerine yatırım yapma imkanı sunacak.

SEC’den Bitcoin’deki Dolandırıcılık Faaliyetlerine İlişkin Uyarı

SEC’in Yatırım Yönetimi Bölümü, Mayıs ayında yaptığı açıklamada, Bitcoin’in yüksek volatilitesinin yanı sıra “pazardaki düzenleme eksikliği, dolandırıcılık ve manipülasyon ihtimali” konusunda da yatırımcıların dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

Invesco’nun başvurusuna göre; her iki ETF’sinin de %85’i kripto para, kripto etkinleştirme teknolojileri ve Square, Tesla, Microstrategy gibi bilançolarında kripto para bulunduran şirketlerin menkul kıymetlerine yatırım yapacak.

Kripto etkinleştiren teknolojiler arasında ise ticareti, saklama hizmetlerini ve madencilik makinelerini tedarik eden çeşitli şirketler yer alacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar