Yatırımcı Bill Miller, Bitcoin ile Birlikte MicroStrategy Tahvilleri Satın Aldı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bill Miller sadece Bitcoin’e değil, çok fazla Bitcoin sahibi olan bir şirkete de yatırım yapmak istiyor.

blank

Haberin Özeti

  • Bill Miller, Bitcoin’i seven bir değer yatırımcısıdır.
  • MicroStrategy ise daha büyük Bitcoin alımlarını finanse etmek için hizmet veren bir işletmedir.
  • Yayınladığı bir mektupta Miller, neden MicroStrategy tahvilleri satın aldığını açıkladı.

Tahmini net değeri 1 milyar Dolara yakın olan değer yatırımcısı Bill Miller, Bitcoin’de ve buna bağlı olarak 2.3 milyar Dolarlık kripto paraya sahip halka açık şirket Microstrategy’de büyük potansiyel değer görüyor.

blank

MicroStrategy’nin 70 Bin Bitcoin’i Bulunuyor

21 Ocak tarihli bir yatırımcı mektubunda, Miller Value Funds’un MicroStrategy’nin %0.75 dönüştürülebilir tahvilini satın aldığı açıklandı. En önemli sebep: Bitcoin.

Nasdaq’ta ticaret yapan iş zekası şirketi MicroStrategy, şu anda 2.3 milyar Dolar değerinde olan 70.784 Bitcoin’e (bu hafta 10 milyon Dolar değerinde daha satın aldıktan sonra) sahip. Michael Saylor liderliğindeki şirket, 2020 yılı boyunca BTC’ye büyük yatırım yaptıktan sonra, geçen yılın sonlarında daha fazlasını satın almak için 650 milyon Dolarlık borçlanma senetleri satmaya başladı.

Miller’in firması, yıllık faiz olarak %0.75 ödeyen ve birkaç faktöre bağlı olarak stoğa veya nakde dönüştürülebilen menkul kıymetler satın aldı.

Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda, “Değerlendirmemizde çok az dezavantaja rastladık. MicroStrategy şu anda herhangi bir şirketten daha fazla Bitcoin’e sahip.” ifadeleri yer aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

“Değer Yatırımcıları Uzun Vadeli Plan Yaparlar”

Miller’in yatırımı MicroStrategy’nin Bitcoin’e uzun süre devam etmesine bağlı olduğundan, yatırımcı Bitcoin sahibi olma şartını açıkça belirtti.

Miller, “Bitcoin’in neredeyse her uzun vadeli sahibi, başka herhangi bir şeyden daha yüksek bir Bitcoin getiri oranı elde etti ve bunu anlayanlar, bu noktada marjinal likiditelerini diğer varlıklara yatırmak için çok az neden görmeye başladı.” diye yazdı.

Değer yatırımcıları temelde hisse senetlerini ve “değerlerinin” altında işlem gördüğünü düşündükleri diğer varlıkları arar ve bunlara yatırım yaparlar. Bu nedenle de uygulanacak strateji, yatırımcıların günlük fiyat dalgalanmalarını görmezden gelmelerini ve bunun yerine uzun vadeli yatırım yapmalarını gerektiriyor. İşte bu yüzden Miller, Bitcoin’in fiyat oynaklığını görmezden gelebilir ve bunun yerine ona bir değer deposu olarak bakabilir.

MicroStrategy’nin piyasa kapitalizasyonu şu anda 5.4 milyar Dolar civarında seyrediyor ve bunun 2.3 milyar Doları Bitcoin’den geliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Kripto Firması Amber Group, Finansman Turunda 100 Milyon Dolarlık Fon Toplamayı Başardı

Kripto finansal hizmetler firması Amber Group, B Serisi finansman turunda 100 milyon Dolar fon topladı ve değerlemesini 1 milyar...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend