25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Kripto Para Araştırması: Yatırımcılar, Hisse Senetleri Yerine Kripto Paraları Tercih Ediyor

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son olarak gerçekleştirilen bir araştırmaya göre yatırımcıların geleneksel hisse senetleri yerine kripto paraya yatırım yapma eğilimi son 5 ayda %140 oranında arttı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bir araştırmaya göre yatırımcıların geleneksel hisse senetleri yerine kripto paraya yatırım yapma eğilimi son 5 ayda %140 oranında arttı.
  • Piyasaları “çok yakından” takip ettiğini söyleyen 1285 katılımcının %40’ı bu anlamda kripto paraya yatırım yapmak istediklerini belirtti.

Tüketici veri sitesi CivicScience tarafından yapılan yeni araştırma, giderek daha fazla yatırımcının hisse senetleri yerine kripto paraya yöneldiğini gösteriyor.

Binance indirim kodu

Hisse Senedi mi Kripto Para mı?

2021 yılı boyunca ABD’deki 18 yaş üzeri 3.700 kişi ile yapılan araştırmada, katılımcıların son 5 ayda hisse senetleri yerine kripto para yatırımlarına yönelme eğiliminin %140 oranında arttığı tespit edildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Haziran ayında ankete katılanların yalnızca %10’u hisse senetleri yerine kripto paraya yatırım yapmayı düşündüklerini belirtmişti. Aynı anketin Kasım ayağında ise bu oran %24’e kadar yükseldi.

Finans Piyasalarını Yakından Takip Edenler Kripto Paraya Yöneliyor

Öte yandan finans piyasasını ve küresel ekonomiyi “çok yakından” ve “yakından” takip ettiklerini söyleyen kişilerin, geleneksel hisse senetlerinden ziyade kripto paraya yatırım yapma olasılıklarının daha yüksek olduğu belirlendi.

Piyasaları “çok yakından” takip ettiğini söyleyen 1285 katılımcının %40’ı bu anlamda kripto paraya yatırım yapmak istediklerini belirtti. Bu oran, piyasayı “yakından” takip edenler için %30; “hiç takip etmeyenler” için ise %17 olarak kaydedildi.

Buna ek olarak kripto para için hisse senedi satan 1.988 katılımcının yaklaşık %44’ü, portföylerinin %10’undan daha azını sattıklarını söyledi.

CivicScience, verilerini dijital ve mobil içerik ortaklıkları aracılığıyla sağladığını açıkladı. Firma, 1 Mayıs ile 6 Aralık tarihleri arasında 40.571 yanıt alarak gerçekleştirdiği bir başka ankette ise bu yıl blockchain teknolojisi ile ilgilenmeyenlerin oranının Mayıs ayındaki %80 seviyelerinden şu anda %68’e düştüğünü tespit etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend