8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Kripto Para Araştırması: Yatırımcılar, Hisse Senetleri Yerine Kripto Paraları Tercih Ediyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son olarak gerçekleştirilen bir araştırmaya göre yatırımcıların geleneksel hisse senetleri yerine kripto paraya yatırım yapma eğilimi son 5 ayda %140 oranında arttı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bir araştırmaya göre yatırımcıların geleneksel hisse senetleri yerine kripto paraya yatırım yapma eğilimi son 5 ayda %140 oranında arttı.
  • Piyasaları “çok yakından” takip ettiğini söyleyen 1285 katılımcının %40’ı bu anlamda kripto paraya yatırım yapmak istediklerini belirtti.

Tüketici veri sitesi CivicScience tarafından yapılan yeni araştırma, giderek daha fazla yatırımcının hisse senetleri yerine kripto paraya yöneldiğini gösteriyor.

Binance indirim kodu

Hisse Senedi mi Kripto Para mı?

2021 yılı boyunca ABD’deki 18 yaş üzeri 3.700 kişi ile yapılan araştırmada, katılımcıların son 5 ayda hisse senetleri yerine kripto para yatırımlarına yönelme eğiliminin %140 oranında arttığı tespit edildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Haziran ayında ankete katılanların yalnızca %10’u hisse senetleri yerine kripto paraya yatırım yapmayı düşündüklerini belirtmişti. Aynı anketin Kasım ayağında ise bu oran %24’e kadar yükseldi.

Finans Piyasalarını Yakından Takip Edenler Kripto Paraya Yöneliyor

Öte yandan finans piyasasını ve küresel ekonomiyi “çok yakından” ve “yakından” takip ettiklerini söyleyen kişilerin, geleneksel hisse senetlerinden ziyade kripto paraya yatırım yapma olasılıklarının daha yüksek olduğu belirlendi.

Piyasaları “çok yakından” takip ettiğini söyleyen 1285 katılımcının %40’ı bu anlamda kripto paraya yatırım yapmak istediklerini belirtti. Bu oran, piyasayı “yakından” takip edenler için %30; “hiç takip etmeyenler” için ise %17 olarak kaydedildi.

Buna ek olarak kripto para için hisse senedi satan 1.988 katılımcının yaklaşık %44’ü, portföylerinin %10’undan daha azını sattıklarını söyledi.

CivicScience, verilerini dijital ve mobil içerik ortaklıkları aracılığıyla sağladığını açıkladı. Firma, 1 Mayıs ile 6 Aralık tarihleri arasında 40.571 yanıt alarak gerçekleştirdiği bir başka ankette ise bu yıl blockchain teknolojisi ile ilgilenmeyenlerin oranının Mayıs ayındaki %80 seviyelerinden şu anda %68’e düştüğünü tespit etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar