1 Temmuz 2022, Cuma
21.7 C
İstanbul

Yatırımcı Michael Burry Piyasayı Balonlar Konusunda Uyardıktan Sonra Twitter Hesabını Sildi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Haber Özeti

  • Michael Burry kendine ait olan Twitter hesabını sildi.
  • “The Big Short” lakaplı yatırımcı Mart ayında SEC yetkilileri tarafından ziyaret edildikten sonra tweet atmayacağını açıklamıştı.
  • Burry yıl boyunca hisse senetlerinde, kripto paralarda ve diğer varlıklarda mevcut olabilecek balonlarla ilgili uyarılarda bulunmuştu.

Michael Burry kendi twitter profilini sildi. Bunun anlamı kendisinin her zaman uyarılarda bulunduğu finans piyasalarındaki spekülasyonlar ve aşırı fiyatlanmalar ile ilgili kendisinden haber alamayacağımız olabilir.

Binance indirim kodu

Scion Asset Management şirketi başkanının Twitter profili ziyaret edildiğinde kullanıcılar “bu hesaba ulaşılamıyor” uyarısıyla karşılaşıyor. Burry daha önce kendi kapak fotoğrafına kitaplığının fotoğrafını eklemişti. Pazartesi günü ise biyografi kısmına Amazon, Facebook ve Coca-Cola gibi şirketler için boykot mesajları yazmıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Burry ABD’deki Emlak Balonu Krizlerinde de Çeşitli Uyarılarda Bulunmuştu

Burry’nin en çok tanındığı konu ise 2000’lerin ortasındaki ABD emlak balonu olaylarında emlak balonunun patlayacağına dair yaptığı milyarlarca dolarlık yatırım olmuştu. Hatta bu durum “The Big Short” kitabı ve filminde ölümsüzleştirilmişti. Ayrıca Burry Ocak ayında yaşanan GameStop olaylarında da yer almıştı.

Deneyimli yatırımcı geçtiğimiz ay federal görevlilerin kendisini ziyaret etmesinden sonra tweet atmamaya karar vermişti. Ondan önce ise Twitter’ı birtakım uyarılarda bulunmak için kullanıyordu. Kendisinin “short” pozisyonunda olduğu Tesla hisseleri ve Gamestop, Bitcoin, Dogecoin, enflasyon ve daha geniş hisse piyasaları hakkında sıklıkla dikkat edilmesini tavsiye ediyordu.

Örneğin Burry Şubat ayında, Bitcoin, elektrikli araçlar ve mizahi hisseleri dot-com ya da emlak balonu gibi olaylarla karşılaştırmıştı. Yaptığı açıklamalarda bu varlıkların spekülatif hırslarla devasa düzeylere getirildiği ve buralardan da düşüşlerin dramatik ve acı verici olabileceğini söylemişti.

Scion şirketi başkanı ayrıca yine Şubat ayında borsaların uçurum kenarında olduğunu ve Robinhood gibi hisse senedi alım satım platformlarının birer kumarhane olduğunu ifade etmişti. Dahası Ocak ayında yaşanan GameStop olaylarını doğal olmayan, çılgınca ve tehlikeli olarak nitelendirmişti.

İlgili Haber:  Analist: "Bu Altcoin Metaverse Dünyasının Hakimi Olacak!"

Uzman ekonomist El-Erian da bu hafta yaptığı açıklamalarda Bitcoin ile ilgili herhangi bir çöküş durumunda küresel piyasaların da bundan oldukça kötü bir şekilde etkilenebileceğinin altını çizmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar