8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Yatırımcılar Bitcoin ve Benzeri Riskli Varlıkları Terk mi Ediyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin ve diğer kripto paralar, spekülatif varlıklar görülen toplu satışların ve Rusya’nın ülkedeki tüm kripto operasyonlarını yasaklayacağı haberinin etkisiyle Cuma günü düşüş yaşadı.

Binance indirim kodu

Cuma günü Bitcoin fiyatı dolar karşısında %7.4 değer kaybederek 38.261 dolara kadar düştü. Diğer büyük kripto para birimleri de bu düşüşten nasibini aldı. Düşüşten en çok etkikenenler DeFi ve Layer 1 tokenleri oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

CoinMarketCap’ten alınan rakamlara göre, dünyanın en büyük kripto para birimlerinde yaşanan düşüş, toplam piyasa değerlerinden yaklaşık 140 milyar doları sildi.

Kripto para piyasasındaki çöküş, Fed’in enflasyonla mücadele için sıkı para politikasına geçeceği beklentisinin ardından yatırımcıların teknoloji şirketlerindeki hisseleri ve spekülatif varlıkları terk etmesiyle başladı.

Netflix’in abone büyümesinin durduğunu açıkladığı raporun ardından hisse fiyatı %20’den fazla düştü. Bu düşüşle paralel olarak Bitcoin ve kripto para piyasası da çakılmaya başladı.

blank

Dijital varlıklardaki ani toplu satış, Rus merkez bankasının tüm kripto para ticareti ve madenciliğini yasaklamayı amaçlayan taslak önerisi duyurusundan bir gün sonra geldi. Önerilen düzenlemeler ayrıca bankaların kripto para yatırımlarını engelleyecek ve dünyanın en büyük kripto madenciliği merkezlerinden biri olan Rusya’da tüm kripto para alışverişini yasaklayacak.

Rusya merkez bankası, 36 sayfalık raporunda, kripto para birimlerinin hızla yükselen değerinin “spekülatif talep tarafından tanımlandığını” belirtmiş ve kripto para piyasasını bir tür finansal piramit şemasına benzetmişti.

Duyurunun başlangıçta Bitcoin üzerinde çok az etkisi oldu. Ancak Cuma öğleden sonra Bitcoin Ağustos ayından bu yana en düşük seviyesine kadar geriledi.

Rusya’nın yasa önerisi diğer ülkelere göre “nispeten daha sert” olsa da, dünya genelindeki düzenleyiciler bireysel yatırımcıları korumak için bir dizi önlem almaya başladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar