26 Mayıs 2022, Perşembe
17.9 C
İstanbul

Yatırımcılardaki FOMO, Bitcoin Rallisini Destekleyebilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Finans sektörü, Bitcoin’in 2017’de 19.000 $ ‘ı aşan öfkeli, perakende liderliğindeki rallisi sırasında meraklı bir izleyiciydi. Sektörün kripto paranın son dalgalanmasında daha fazla rol oynadığına dair işaretler var.

Binance indirim kodu

Lisanslı kripto borsaları, Bitcoin fonları ve düzenlenmiş vadeli işlemler piyasası, trendi takip eden miktar fonları, varlık yöneticileri ve aile ofisleri gibi birkaç yıl önce var olmayan yatırım yolları sunuyor. Yüzyılda bir kez ortaya çıkan bir salgının ortasında bu yıl Bitcoin fiyatındaki %170 artışı göz önünde bulundurursak neden daha fazla kurumun değişken varlığı büyütebileceği daha açık hale geliyor.

Binance indirim kodu

PwC’nin Hong Kong merkezli Küresel Kripto Lideri Henri Arslanian bir röportajda, “Düzenlenmiş çok sayıda kripto borsası ve emanetçisi, kurumsal yatırımcılar için ‘kariyer riskini’ ortadan kaldırdı,” dedi. “2017’de perakende FOMO vardı. Soru, 2021’de kurumsal FOMO görüp görmeyeceğimizdir. “

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin, Aralık ayına 20.000 $ ‘lık rekoru kırarak başladı. Bitcoin savunucuları, salgının neden olduğu ekonomik zarara karşı teşviklerin doları zayıflatması nedeniyle, bunun bir portföy çeşitlendiricisi olarak altının yerini almaya başladığını savunuyorlar. Eleştirmenler, skandala yatkın bir sektörde perakende yatırımcıların ve spekülatif profesyonellerin saf kumar oynadığını görüyor. Dolayısıyla üç yıl önceki gibi zirveden sonra bir düşüş bekliyorlar.

JPMorgan Chase & Co. stratejistleri, dijital paraya yatırım yapan ve fiyatını izleyen Grayscale Bitcoin Trust’ı Millennials’ın perakende talebinin ötesinde daha geniş kripto coşkusuna açılan potansiyel bir pencere olarak işaret ediyor.

27 Kasım tarihli bir notta Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki bir ekip, tröstün “üstel” büyümesi, varlık yöneticileri ve aile ofisleri gibi uzun vadeli yatırımcıların, trendi takip eden emtia ticareti danışmanlarına kıyasla son haftalarda daha büyük bir rol oynadığını gösteriyor. 

Yatırım fonları FOMO etkisiyle bitcoin’e yöneliyor

Grayscale aracın varlıkları geçen yılın Aralık ayının başında 2 milyar dolardan 10 milyar doların üzerine çıktı. Hedge fonların hakim olduğu kurumların, firmanın dijital varlık fonlarına gelen paranın %81’ini oluşturduğunu söyleyen bir yatırım raporuna göre, üçüncü çeyrekte yaklaşık 720 milyon dolarlık giriş gerçekleşti.

İlgili Haber:  Venezuela'da Bir Bitcoin Firması Daha Kapanıyor

Guggenheim Partners LLC, geçtiğimiz ay 5,3 milyar dolarlık Makro Fırsatlar Fonu’nun Grayscale güvenine yatırım yapma hakkını saklı tuttu.

New York’taki Grayscale Investments genel müdürü Michael Sonnenshein, bir röportajda “Kurumsal yatırımcılar Covid’in ardından portföy inşasına ve hükümetlerin sisteme nasıl teşvik sağladığına göre kendilerini yeniden konumlandırmak için ihtiyaç duydukları yollara meraklılar” dedi. yatırım tahsislerinin boyutu artıyor.

Yaz boyunca Fidelity Investments, aile ofisleri, kayıtlı yatırım danışmanları ve diğer kurumlar aracılığıyla nitelikli alıcılara yönelik pasif olarak yönetilen bir Bitcoin fonunun başlatıldığını duyurdu. Halka açık şirketler Square ve MicroStrategy kısa süre önce bitcoin yatırımı yaptı. Yatırım yöneticileri Paul Tudor Jones ve Stan Druckenmiller, fiyat artışları bastırılsa da, dijital varlığı potansiyel enflasyonist baskıya karşı bir koruma olarak desteklediler.

Stratejistler, finans sektöründe kripto analizi için daha fazla talep olduğunu sezerek Bitcoin kapsamını genişletmeye başladılar.

Bunun bir örneği, baş sermaye ve türev stratejisti Julian Emanuel’in geçen ay, pandeminin ekonomik darbesine verilen politika tepkisi nedeniyle kripto paranın olgunlaşacağını yazması.

Dijital varlıklar, kurumsal yatırımcılar tarafından yönetilen yaklaşık 52 trilyon dolarlık fon için uç bir pazar olmaya devam ediyor. Veri takipçisi CoinMarketCap’e göre toplam kripto piyasası kapitalizasyonu 580 milyar dolar. Dahası, Bitcoin mülkiyetinin genellikle balina olarak adlandırılan birkaç büyük şirkette yoğunlaşması gibi potansiyel engeller de devam ediyor.

Yine de PwC’den Arslanian, yatırımcılar daha rahat hale geldikçe, varlık yöneticilerinin Bitcoin’i dikkate almaları için artan bir baskı bekliyor. “Yatırımcıların fon yöneticilerine soracakları soru, kademeli olarak ‘neden kriptoya yatırım yaptınız?’ Yerine ‘neden henüz kriptoya yatırım yapmadınız?’ olmalı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar