Borsa dalgalanma seyrini sürdürürken, Bloomberg’in bir raporuna göre yatırımcılar Bitcoin’e altın gibi varlıklara benzer şekilde yaklaşıyor. Tarihsel trendlere dayanarak, Bitcoin’in fiyatı 2025 yılına kadar 100.000 $ seviyesine ulaşma yolunda ilerliyor.

Bloomberg Crypto Outlook’un 4. Çeyrek Sürümü raporu, Bitcoin’in gittikçe değişkenleşen bir borsadan yararlanabileceğini ve değerli metaller gibi bir değer deposu olarak değerlendirileceğini gösteriyor.

“ABD hisse senedi fiyatlarının GSYİH’ye karşı şimdiye kadarki en yüksek piyasa değerine ulaştığı bir yılda, Büyük Buhran’dan bu yana en keskin piyasa değerinin arkasında, çoğu varlığın giderek sallantıda olan borsaya tabi olmasını beklemek mantıklı,” dedi Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone.

Rapor, dört yıllık bir süre içinde 2013’te 1.000 dolardan 2017’de 10.000 dolara çıkan Bitcoin’in fiyatının 2025’e kadar 100.000 dolara ulaşabileceğini belirtiyor. Bu, Bitcoin’in 2019’un en yüksek seviyesi olan 14.000 dolara bu yılın başlarında ulaşabileceği anlamına geliyor. “Ya da” diyor, “yeni teknoloji başarısız olabilir, ancak talep göstergelerimiz olumlu.”

Rapor, Grayscale Bitcoin Trust’ın piyasa değerinin, bir yıl önceki aynı dönemin iki katından daha büyük bir rakam olan “500.000 Bitcoin tutmaya yaklaştığını” belirtiyor.

McGlone ayrıca, Bitcoin’in de altın gibi artan borsa oynaklığı nedeniyle artan talep gördüğünü belirtiyor. Ayrıca 2010’dan bu yana BI veritabanındaki en yüksek 12 aylık Bitcoin-altın korelasyonunu gösteren bir çizelgeye de atıfta bulunuyor.

Endüstri Analisti Ne Söylüyor

Aite Group’ta sermaye piyasası endüstrisi analisti Spencer Mindlin, fiyat hedefi hakkında yorum yapmayı reddetti, ancak Decrypt’e, varlık sınıfını çevreleyen boyut ve genel çevre ile daha büyük bir rahatlık seviyesi olduğunda talebi gerçekten yönlendirecek şeyin kurumsal alım olduğunu söyledi.

Kurumsal yatırımcıların daha fazla netlik sağlamak için aradıkları iki ana alan olduğunu söyledi. Birincisi, piyasa değeri.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Fiyat Yükselişinin Devam Etmesi İçin 3 Temel Seviye Belirlendi

“Geleneksel kurumsal yatırımcılar tarafından kayda değer bir şey alması için piyasa değerinin büyütülmesi gerekiyor” dedi. “Piyasa değeri, %1’lik dağıtımı desteklemek için orada değilse, buna dikkat etmeyecekler.”

Mindlin için ikinci temel faktör, pazara erişim kolaylığı ve eğitim gibi konuları içeriyor. Yatırımcıların yasal netlik, varlık güvenliği ve ilgili konulardan henüz tam olarak memnun olmadıklarını söyledi.

Ancak fiyat mevcut yörüngesinde devam ederse, yatırımcılar ne olursa olsun rahat edebilirler.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın