29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Yatırımda Bitcoin’e Yaklaşım Altına Yaklaşıma Benzemeye Başladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Borsa dalgalanma seyrini sürdürürken, Bloomberg’in bir raporuna göre yatırımcılar Bitcoin’e altın gibi varlıklara benzer şekilde yaklaşıyor. Tarihsel trendlere dayanarak, Bitcoin’in fiyatı 2025 yılına kadar 100.000 $ seviyesine ulaşma yolunda ilerliyor.

Binance indirim kodu

Bloomberg Crypto Outlook’un 4. Çeyrek Sürümü raporu, Bitcoin’in gittikçe değişkenleşen bir borsadan yararlanabileceğini ve değerli metaller gibi bir değer deposu olarak değerlendirileceğini gösteriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

“ABD hisse senedi fiyatlarının GSYİH’ye karşı şimdiye kadarki en yüksek piyasa değerine ulaştığı bir yılda, Büyük Buhran’dan bu yana en keskin piyasa değerinin arkasında, çoğu varlığın giderek sallantıda olan borsaya tabi olmasını beklemek mantıklı,” dedi Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone.

Rapor, dört yıllık bir süre içinde 2013’te 1.000 dolardan 2017’de 10.000 dolara çıkan Bitcoin’in fiyatının 2025’e kadar 100.000 dolara ulaşabileceğini belirtiyor. Bu, Bitcoin’in 2019’un en yüksek seviyesi olan 14.000 dolara bu yılın başlarında ulaşabileceği anlamına geliyor. “Ya da” diyor, “yeni teknoloji başarısız olabilir, ancak talep göstergelerimiz olumlu.”

Rapor, Grayscale Bitcoin Trust’ın piyasa değerinin, bir yıl önceki aynı dönemin iki katından daha büyük bir rakam olan “500.000 Bitcoin tutmaya yaklaştığını” belirtiyor.

McGlone ayrıca, Bitcoin’in de altın gibi artan borsa oynaklığı nedeniyle artan talep gördüğünü belirtiyor. Ayrıca 2010’dan bu yana BI veritabanındaki en yüksek 12 aylık Bitcoin-altın korelasyonunu gösteren bir çizelgeye de atıfta bulunuyor.

Endüstri Analisti Ne Söylüyor

Aite Group’ta sermaye piyasası endüstrisi analisti Spencer Mindlin, fiyat hedefi hakkında yorum yapmayı reddetti, ancak Decrypt’e, varlık sınıfını çevreleyen boyut ve genel çevre ile daha büyük bir rahatlık seviyesi olduğunda talebi gerçekten yönlendirecek şeyin kurumsal alım olduğunu söyledi.

İlgili Haber:  Çin, Dijital Yuan Çalışmalarının Kapsamını Genişletiyor

Kurumsal yatırımcıların daha fazla netlik sağlamak için aradıkları iki ana alan olduğunu söyledi. Birincisi, piyasa değeri.

“Geleneksel kurumsal yatırımcılar tarafından kayda değer bir şey alması için piyasa değerinin büyütülmesi gerekiyor” dedi. “Piyasa değeri, %1’lik dağıtımı desteklemek için orada değilse, buna dikkat etmeyecekler.”

Mindlin için ikinci temel faktör, pazara erişim kolaylığı ve eğitim gibi konuları içeriyor. Yatırımcıların yasal netlik, varlık güvenliği ve ilgili konulardan henüz tam olarak memnun olmadıklarını söyledi.

Ancak fiyat mevcut yörüngesinde devam ederse, yatırımcılar ne olursa olsun rahat edebilirler.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar